Дарія Шевченко

Тернопільським студентам можуть підвищити плату за навчання (відео)

foto

Тернопільських студентів чекають зміни у платі за навчання. По всій Україні Міністерство освіти і науки планує збільшити вартість за контрактом. У постанові зазначається, що МОН встановить мінімальну вартість контракту в розмірі 60% суми, котру університет у середньому витрачає на студента.

- Є сума, яка є середньою по університету. Саме з цієї суми рахується 60 відсотків. І це мінімум. Університет може встановити більшу від цієї суми вартість за окремими спеціальностями, - розповів гендиректор директорату вищої освіти і науки дорослих МОН Олег Шаров.

У міністерстві таке нововведення пояснюють тим, що це необхідно, аби зрівняти витрати на студентів, адже багато університетів зменшує вартість навчання, а різницю доводиться покривати коштами з державного бюджету.

Зміни стосуватимуться 34 спеціальностей: гуманітарні науки, журналістика, економіка, право, архітектура та будівництво, галузь обслуговування, медицина та міжнародні відносини. Інженерів, митців та українських філологів ця новація не торкнеться.

В уряді запевнили, що ці зміни ще не остаточні, але навіть якщо вони будуть, то не вплинуть на популярні вищі навчальні заклади.

Фото з відкритих джерел, відео з допису

Вибір читачів за тиждень

Відео