Тернополян вчили ходити з палицями

Скандинавську ходьбу – вид рухової активності – популяризує у Тернополі чемпіонка світу з пауерліфтингу Лілія Проць. Першу зустріч із городянами, які мають бажання займатися цим, вона провела 6 березня.

Спортсменка розповіла, що таке скандинавська ходьба, показала, як робити розминку з палицями, як відрегулювати розмір палиць, як ходити, які навантаження вибрати, повідомляє За Збручем.

– Скандинавська ходьба походить зі скандинавських країн, – розповіла Лілія Проць. – Від простої відрізняється тим, що при русі під час опору палицям задіюються й м’язи плечового пояса, знімається навантаження з колін, попереку, хребта, і йде навантаження на грудний відділ. Вона не сильно відрізняється від звичайної ходьби, але з палицями зручніше задавати різний темп руху. Людям з надлишковою вагою, захворюваннями опорно-рухового апарату, суглобів, попереку, при ходьбі краще на щось опиратися. Тобто, цей вид активності підходить і людям старшого віку, яким по 70-80 років. Коли змінюється ритм ходи, то задіюється дихальна та серцево-судинна системи, що позитивно впливає на самопочуття. Щоб відчути ефект від занять треба проходити 5-7 кілометрів в день, але все індивідуально. Для тих, хто тільки починає цим займатися треба починати з малого, повільно ходити на невеликі відстані. Все залежить від стану здоров’я людини. Якщо ж людина здорова і немає протипоказів, то може ходити на великі відстані. Скандинавською ходьбою можна також займатися усією сім’єю, адже палиці регулюються залежно від зросту. Придбати палиці можна у спортивних магазинах.

Дізнатися, що це за вид рухової активності прийшли люди середнього та старшого віку. Тернополянка Любомира Штанюк щодня ходить на роботу пішки, а тепер вирішила, що ходитиме з палицями.

– Я лікар за фахом, викладаю у медичному коледжі, мені 59 років, – розповіла жінка. – Про цю зустріч дізналася з соціальної мережі. Тільки по телевізору бачила, що скандинавською ходьбою займаються люди, які мають зайву вагу, а тепер сама хочу спробувати. Я щодня ходжу від Надставної церкви до шостого магазину пішки на роботу, а потім дві зупинки ще їду тролейбусом, але не тому, що змучуюся йти, а тому, що там дуже загазована дорога далі. А назад їду до вокзалу і звідти йду пішки до Надставної. Тепер планую ходити щодня з палицями.

Спортсменка Лілія Проць проведе з тернополянами ще декілька ознайомчих зустрічей. Наступна відбудеться 20 березня на Набережній біля причалу о 10.00. Потім усі бажаючі об’єднаються і сформують групи, які займатимуться скандинавською ходьбою у різних парках міста.

Вибір читачів за тиждень

Відео