Оксана Бучко

Тернополянам на замітку: чому неплатники аліментів не можуть виїжджати за межі України

53229668_624400997980887_3332199210656202752_n

Тернополяни, які сплачують аліменти, повинні знати, що у разі заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, державний виконавець виносить вмотивовану постанову про встановлення.  Якщо дії виконавця не були оскаржені, постанова в автоматизованому порядку направляється до Державної прикордонної служби України для виконання.

Про це детальніше розповідають у центрі безоплатної правової допомоги у Тернополі.

Щоб дізнатися, чи існує обмеження у праві виїзду закордон за несплату аліментів, слід перейти на вебсайт Єдиного реєстру боржників(erb.minjust.gov.ua) та знайти інформацію щодо внесення відомостей, як боржника в категорії стягнення – стягнення аліментів, або звернутися безпосередньо до виконавця з метою отримання інформації.

Пошук інформації через вебсайт Єдиного реєстру здійснюється за такими реквізитами: прізвище, ім’я, по-батькові (за його наявності), число, місяць, рік народження боржника - фізичної особи, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності).

Слід зазначити, що відомості про боржника вносяться до Єдиного реєстру боржників у разі, якщо виникла заборгованість за виконавчим документом про стягнення періодичних платежів більше трьох місяців.

Якщо особа, зазначена в даному реєстрі як боржник - необхідно звернутися до державного/приватного виконавця (прізвище, ініціали та контактні дані виконавця, в якого перебуває на виконанні виконавчий документ зазначено в реєстрі) з метою встановлення суми заборгованості та інших даних, які допоможуть боржнику з’ясувати чи існує обмеження у праві виїзду закордон за несплату аліментів.

Слід звернути увагу, що про обмеження у праві виїзду закордон, виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня їх винесення повідомляє боржника (сторін). Однак на практиці не завжди такі дії відомі сторонам. Тому з метою уникнення неприємної ситуації на кордоні України такі моменти необхідно з’ясовувати боржникам за виконавчими документами про стягнення аліментів.

У разі, якщо наявна заборгованість зі сплати аліментів, то після погашення усієї суми заборгованості, виконавець виносить постанову про скасування тимчасового обмеження у праві виїзду особи з України. Одночасно з винесенням такої постанови відомості про боржника з Єдиного реєстру боржників автоматично виключаються.

Рішення, дії чи бездіяльність державного/приватного виконавця з питань виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України можуть бути оскаржені у встановленому законом порядку.

Суд може скасувати тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України за вмотивованою заявою боржника (ч.5 ст. 441 ЦПК України).

Фото БПД

Вибір читачів за тиждень

Відео