Тернополянам радять: бігати потрібно тоді, коли цього хоче організм

unnamed (15)

Багато хто задається питанням: коли краще бігати, вранці, чи у вечері? Однак, тернопільський тренер розповіла, що однозначної відповіді на це питання не існує, адже у пробіжок є свої переваги і недоліки.

Багато людей вважають, що біг вранці є додатковим стресом, адже організм ще не прокинувся. До того ж, вранці в повітрі найбільша концентрація шкідливих речовин, які негативно впливають на здоров'я. У той же час, ранкова пробіжка заряджає людину бадьорістю на цілий день, мобілізує сили організму, підвищує його тонус і покращує настрій.

Щодо вечірньої пробіжки , то для бігу ідеальним часом є проміжок з 11 до 12 години дня, але, за рідкісним винятком, більшість шанувальників бігу фізично не мають можливості здійснювати пробіжки в цей час. Саме тому дуже багато бігають у вечірній час, маючи на меті - зняти стрес після робочого дня, за рахунок улюбленого виду рухової активності, забезпечити собі міцний і здоровий сон.

Біг вранці або ввечері - кожен варіант має своїх прихильників.

Оптимально, плануючи графік своїх занять бігом, враховувати біоритми свого організму.

Біоритми визначають час - коли краще бігати. Якщо ви любите довго спати, а робочий графік дозволяє виділити час на вечірню пробіжку,ви маєте бажання регулярно бігати, вибирайте вечірнє тренування. Якщо ж, навпаки, ввечері, прийшовши з роботи додому, ваші очі починають поступово закриватися, і вас хилить до сну, то тренування в такий час принесе більше шкоди, ніж користі. Не йдіть проти природи, вибирайте ранкову пробіжку. Байдуже, в який час краще бігати. Найголовніше - займатися регулярно, в один і той же час, організм звикне і адаптується. Тоді позитивний ефект від пробіжок не змусить себе чекати.

 

Вибір читачів за тиждень

Відео