Ілона Хомів

Тернополянка створює креативні великодні мальованки (фото, відео)

Вже 5 років тернополянка Ольга Чіркова розмальовує великодні яйця. На її майстер-класи у США, де зараз проживає, приходять і українці, і американці, і поляки

Креативні великодні мальованки створює художниця та вокалістка з Тернополя Ольга Чіркова. Зараз жінка проживає у США, де напередодні Великодня проводить майстер-класи із розмальовування яєць. Від робіт мисткині у захваті її підписники та покупці. Про своє захоплення Ольга Чіркова розповіда Терену

За її словами, писанки, крашанки, дряпанки, мальованки – це все вид писанкарства. Мальованки відрізняються від писанок тим, що писанки створюються за певними правилами, за допомогою писачка, воску, харчових барвників. Із мальованками усе набагато простіше.

Мальованки відрізняються від усіх решту видів розпису яєць. При роботі з ними художник має більше простору для дій, розповідає Ольга Чіркова. 

Це не те ж саме, що писанка в традиційному значенні цього слова. Це і не крашанка. Крашанка – це коли яйце варене, приміром, у цибулевому лушпинні – «крашене». Я ж розмальовую яйця малюнками. Роблю це щороку, вже майже 5 років поспіль, – каже художниця.

Створення мальованки – це творчий процес, що потребує багато часу та натхнення. Адже запити від клієнтів бувають різноманітними і часом дуже креативними. Працювати доводиться з різними матеріалами. Майстриня з розпису працює із яйцями з дерева, скла, пластику, а також малює по яєчній шкаралупі. Зокрема, використовує видуті качині та гусячі яйця. 

Традиційно зображаю великодні символи: кроликів, курчат, ягнят. А також квіти, розквітлу природу. Декілька разів були дуже цікаві замовлення. Наприклад: зобразити Олімпійські ігри по пʼятиборству чи улюбленого песика. Створення однієї мальованки займає від 4 до 6 годин. Працюю я з акриловою фарбою, –  додає мисткиня 

Процес створення мальованки складний та кропіткий процес, якому потрібно вчитися. Тому художниця проводить майстер-класи, де ділиться  корисними лайфхаками. Відвідувачів таких навчання знаходить через оголошення у соцмережах. Більшість із них – українці, а також приходять й поляки та американці.

Якщо ви хочете створити мальованку вдома, вам знадобляться: деревʼяні заготовки або видуті курячі яйця; гуашеві фарби (вони зручніші для початківців)та клей ПВА; тоненький пензлик, акриловий лак, щоб закріпити роботу; канцелярські кнопки на пластмасових ніжках, щоб конструкція добре трималася у процесі роботи, – радить майстриня. 

Читайте також: Як розписати писанку воском: у Тернополі провели майстер-клас.

 У Тернополі з’явилося писанкове дерево.

Авторка: Ілона Хомів

Фото з архіву Ольги ЧірковоїВибір читачів за тиждень

Відео