Тернополяни зможуть переглянути фрагменти боїв та військові будні у бліндажах (фото)
У День Соборності в українському домі «Перемога», що у Тернополі відкрився перший в Україні інтерактивний Музей бойових побратимів.
Головний інтерактивний експонат цього музею - завжди увімкнений екран телевізора, на якому відвідувачі зможуть переглянути фрагменти боїв та військові будні у бліндажах. Читайте також Неподалік від Львова згорів музей-криївка УПА Особливість експозиції полягає у тому, що вона розповідає про воїнів-добровольців, повідомляє УНІАН.
«Найціннішими експонатами виставки є власне життєві історії самих бійців, які йшли на війну добровольцями, без повісток чи згідно з покликанням. Вони покинули свої родини та бізнес для того, щоб захищати країну», - зазначає екскурсовод.
Цей проект є спільний разом з реабілітаційним центром «Галич» та за сприяння Тернопільської міської ради і створений з метою проведення просвітницької роботи серед населення,здійснення заходів національно-патріотичного виховання підростаючого покоління.
Учасники бойових дій, учасники АТО та бійці української добровольчої армії представили експонати привезені з передової,там де точились запеклі бої від початку агресії з боку Росії. У експозиції є зразки куль,тубуси стріляних гранатометів, форменний одяг та зразки амуніції захисників -добровольців,технічні засоби, безпілотник, а також фотографії з війни. Назва інтерактивний полягає у тому, що в музеї встановлена плазма з якої демонструються відео воєнних подій, життя та побуту українських захисників, а також реальні кадри обстрілів зі сторони противника.
Організатори заходу - голова ГО «Інтерактивний музей бойових побратимів» Катерина Бойко та боєць з позивним «Поляк» Ігор Войцехівський в майбутньому планують проводити виїзні екскурсії як в класичному вигляді так і в формі бесід, лекцій,а також майстер-класи з військових дисциплін.
Під час презентації були присутні чимало військових: добровольці котрі з перших днів війни пішли на захист України, воїни-афганці, представники козацько-десантного екологічного осередку, волонтери,військові капелани. Були й артилеристи різних підрозділів,а також військовослужбовці Тернопільської окремої артилерійської бригади ОК «Захід», бо за підтримки артилерії на той час вдалося добре «налякати» ворога, не дати йому змоги просунутись ворожою ногою далі вглиб української землі.
- Містяни всіляко підтримують такі заходи, відвідують їх,тому що представлені експонати - це пам’ятка для усіх поколінь,вона щоразу нагадуватиме, якою ціною діставався захист та звільнення від окупантів українських земель,- повідомляє Юрій Кульпа.