
Три простих прийоми, які збільшать урожай малини в рази
Є прості прийоми, які дозволять суттєво збільшити врожай малини, навіть якщо ви посадили ці кущі кілька років тому. Потрібно лише докласти небагато зусиль

Навіть якщо ви посадили найкращі сорти малини, без правильного догляду, вам все одно не вдасться отримати багатий урожай великих плодів. Щоб ви більше не збирали по маленькій горстці з куща, потрібно зробити всього кілька простих кроків, які допоможуть досягти бажаного результату лише за один сезон. Про це пише «Сенсація».
Щоб отримати хороший урожай малини, потрібно приділити увагу її обрізанню, яка дозволить не тільки збільшити кількість плодів на кущі та набути більш доглянутого вигляду, а ще отримати більші ягоди, покращити циркуляцію повітря, уникнути розвитку хвороб та навали шкідників, а також збільшити зимостійкість рослин.

Найпростіше це зробити навесні. Наступного року, не чекаючи появи листя, всі сухі гілки потрібно обрізати, а пагони, що з’явилися, укоротити на 5-10 см. Тоді куща малини буде простіше відпустити бічні пагони і він стане ще більш пишним. Завдяки цьому прийому врожайність малини помітно збільшиться.
Також триватиме її період плодоношення. Безпосередньо впливає на врожайність малини правильний полив. Забезпечити рослину вологою потрібно не лише навесні, в період цвітіння, а й улітку, коли кущі пускають молоду поросль, а також у період утворення плодів.

Будьте гранично обережні, незважаючи на те, що малина любить вологу, застою води вона не сприймає. У спекотні та сухі дні поливати кущі потрібно частіше і рясніші, але якщо зачастили дощі, полив потрібно на якийсь час прибрати.
Після кожного поливу не забувайте розпушувати ґрунт під кущами. Щоб довше зберегти вологу і не допустити зростання бур’янів, можна вдатися до додатковому прийому і замульчувати посадки скошеною травою або тирсою, що перепріла.

Ще один крок до високого врожаю – це підживлення. Вперше малину підгодовують ранньою весною сечовиною. Перед цвітінням, на початку літа, малину зазвичай підгодовують комплексним добривом. Можна використати народні засоби. Наприклад, трав’яні настої. У період плодоношення можна застосувати прикореневе полив розчином із золою.
Фото з відкритих джерел