Ціни на білоголову капусту зросли на 22% (Агроновини)
На поточному тижні в Україні помітно подорожчала білоголова капуста високої якості.
Причиною підвищення цін стало сезонне скорочення пропозиції капусти, оскільки її запаси в українських господарствах вже зовсім ослабли. При цьому попит на дану продукцію залишається досить стабільним, що стимулює зростання цін.
На сьогодні виробники пропонують до продажу якісну білоголову капусту по 3-5 грн/кг, що в середньому на 22% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.
Головним фактором цінового зростання в сегменті білоголової капусти експерти ринку називають скорочення пропозиції цієї продукції високої якості. Оскільки, більшість виробників на сьогоднішній день вважають за краще стримувати запаси якісної продукції, сподіваючись на більш стрімке зростання цін в даному сегменті.
– В результаті такого подорожчання сьогодні білоголова капуста на українському ринку коштує в середньому 1,7 рази дорожче, ніж в аналогічний період 2020 року. Але, при цьому більшість операторів ринку вважають, що подорожчання в даному сегменті носить тимчасовий характер. Оскільки, чергове зростання цін на білоголову капусту, може мотивувати фермерів почати масово розпродавати запаси даного овочу зі сховищ, – пояснюють експерти.
Джерело: аgravery.com
Туреччина утримала позицію основного постачальника екзотичних фруктів до України
У 2020 році Туреччина продовжила утримувати позицію основного постачальника екзотичних фруктів до України.
Про це повідомив Микола Пугачов, академік НААН, заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», передає прес-служба закладу. «У 2020 році найбільша частка — 11,5% — у структурі зарубіжних поставок сільгосппродукції до України припала на продукцію групи «Плоди та горіхи» — переважно за рахунок цитрусових, бананів та інших екзотичних плодів», — розповів академік. У 2020 році обсяги імпорту плодів та горіхів становили $795 млн. Це фактично на 18% перевищило показник 2019 року у $673 млн. За словами Пугачова, основним постачальником продукції цієї групи до України за останні роки залишається Туреччина, з якої минулого року імпортовано понад 269 тис. т фруктів. Торік частка Туреччини у вартості вітчизняного імпорту плодів склала 28,8%. Також значні закупівлі фруктів українські компанії здійснили в: Еквадорі — 12,9%, Греції — 6,2%, Коста-Ріці — 5,8%, Іспанії — 5,4%, Єгипті — 5%.
Слід додати, що найбільшим попитом серед плодово-ягідної продукції в нашій країні традиційно користуються цитрусові і банани, які у 2020 році сформували майже 3/5 вартості її імпорту.
— Якщо в імпорті цитрусових більше половини обсягів стабільно належать Туреччині, то закупівлі бананів ми здійснюємо переважно в країнах Латинської Америки, зокрема Еквадорі і Коста-Ріці, які минулого року забезпечили близько 80% вартісних обсягів поставок, — підсумував Микола Пугачов.
Джерело: аgravery.com
Фото з відкритих джерел