Тамара Коблик

У 13-річної дівчини з Тернопільщини медики видалили велетенську пухлину

Це мабуть, один з найбільших новоутворів, які доводилось видаляти, кажуть медики, які проводили 4-годинну операцію

Пухлину, яка ледь вміщалася у двох руках, видалили у 13-річної дівчини з Тернопільщини медики Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру. Про це повідомили на сторінці лікувального закладу у фейсбуці.

Велетенський утвір на лівому яйнику виповнював весь живіт і важив близько 3 кг. Операція тривала майже 4 години. Разом із пухлиною та самим яйником хірурги видалили також 1,5 л асцитичної  рідини та кілька менших утворів. Інший яйник виявився здоровим і його вдалось зберегти.

Мама і сама дівчина не зауважували проблему до початку війни. Проте у березні родина пережила сильний стрес: захищаючи Харків, загинув 20-річний племінник, якого мама Галини виховувала як сина. Дівчина дуже переживала, і за словами мами, помітно схудла. Тоді й зауважили збільшений живіт, який став заважати юній пацієнтці, та відсутність місячних.

Така патологія не рідкість у дівчат-підлітків. Адже саме із початком статевого дозрівання батьки і самі юнки здебільшого виявляють негаразди. Проте розмір цієї пухлини вразив наших медиків – це, мабуть, один з найбільших новоутворів, які нам доводилось видаляти, - розповів хірург лікарні Orest Leshnevsky.

Після операції пацієнтка почувається добре. Галинка наразі залишається у Центрі і отримує спеціалізоване лікування. 

За словами лікарів, такі пухлини на початкових стадіях протікають безсимптомно. Тож виявити їх вчасно можна лише завдяки регулярним профілактичним обстеженням.

Прийом фахівців Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр відбувається за попереднім записом.

Обрати зручний час візиту можна, зателефонувавши до реєстратури у години роботи:

Пн–Пт – з 8:00 до 16:00 год.

(032) 270 22 07

(063) 189 70 50

(097) 150 70 53

Фото Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру

Вибір читачів за тиждень

Відео