Орест Сарматський

У Чехії зростає кількість хворих на коронавірус українських заробітчан (Агроновини)

2801 (Copy)

На півдні Чехії почастішали випадки COVID-19 серед українських сезонних робітників. У місцевій санепідемстанції називають українських працівників “джерелом ризику” через їхні поїздки додому до рідних. 

Про це заявила директор регіональної санепідемстанції Кветослава Котрбова, пише agronews.ua. 

– Епідеміологи Південночеського краю зареєстрували за останні дні збільшення кількості українських робітників з діагнозом COVID-19, – сказано в повідомленні.

Зокрема, з 9 по 18 липня в регіоні коронавірус виявили у 10 осіб, з яких шестеро – громадяни України.

– Ми однозначно бачимо, що українці як зарубіжні працівники є джерелом ризику для Південної Чехії. Вони працюють у нас, але їздять до родичів додому, або коли тут не було роботи, поїхали на батьківщину, а потім повернулися і виявилися позитивними на коронавірус, – сказала Котрбова.

Представниця санепідемстанції нагадала роботодавцям про обов’язки з 20 липня вимагати у працівників, які приїжджають з певних країн ЄС і третіх країн, довідку про негативний тест на COVID-19, зроблену не пізніше, ніж за чотири дні.

– Чеській системі охорони здоров’я і сільського господарства не вистачає сезонних працівників, – вважає глава МЗС Чехії.

Проте тоді ж Чехія відновила вимоги до іноземців для в’їзду в країну. Довідка про відсутність коронавірусу повинна бути зроблена не більш ніж за 4 дні до поїздки в країну.

2802 (Copy)
2802 (Copy)

В Україні налагодили випуск гіпоалергенного молока

Сумський Національний аграрний університет готується до випуску першого в Україні гіпоалергенного молока А2.

Це унікальний для вітчизняного ринку продукт, створення якого потребувало 10 років генетичних дослідів та відбору порід корів.

Про це повідомляє пресслужба Сумського національного аграрного університету, пише agronews.ua.

Коров’яче молоко (молоко великої рогатої худоби) приблизно на 87% складається з води і на 13% з «твердих фракцій»: жиру, білка, лактози ( «молочного цукру») і мінералів. Найціннішою частиною сухих речовин є білки. Білкові речовини молока складають 3,3% – основним компонентом молочних білків є казеїн (близько 2,7%).

У свою чергу, близько 30-35% казеїну (еквівалентно двом чайних ложок в літрі молока) є бета-казеїном, з якого існує кілька різновидів, які визначаються генами корови.

Суми стануть першим містом України, у якому розпочнуть випуск “правильного молока”, а саме молока з казеїном А2, розповідає Марина Самілик, доцент кафедри технології молока та м’яса СНАУ.

Більше 10 років сумських науковців пішло на генетичні досліди. Але наразі у Сумах готові до випуску молока А2.

Тож тепер можна забути про неприємні наслідки алергії на молочний білок, як то розлад шлунку, здуття, алергія і т.д. Завдяки науковим розробка СНАУ безпечне молоко тепер доступне кожному, вважає Самілик.

Фото з допису

Вибір читачів за тиждень

Відео