Відтепер у Чортківському відділі поліції затриманим буде максимально комфортно

52956950_2097372607018551_6739561156446257152_n_1_0

Питання дотримання прав людини у роботі з поліцейськими завжди хвилювало українців. Задля врегулювання відносин між поліцейськими та затриманими і запобігання випадків насильства чи безпідставних звинувачень у бік правоохоронців, у 2017 році була розроблена системи обліку затриманих «Custody Records». І ось цього року вона запрацює у Чортківському відділі поліції. Варто зазначити, що Чортків – перше місто в Тернопільській області, де впроваджуватимуть цю систему. У чому полягає її ефективність та про основну мету впровадження Custody Records розповіла старший інспектор з  особливих доручень УДПЛ НПУ, капітан поліції Ірина Ніколаєва.

- У чому полягає ефективність даної системи та чи є реальна необхідність в її використанні? 

- «Custody Records» передбачає електронну та відеофіксацію дій у режимі 24/7. Власне, основна мета системи – захист прав затриманих, але вона корисна і для самих працівників поліції. Бувають випадки, коли затримані скаржаться на побої чи жорстоке поводження під час допиту. Неодноразово такі звинувачення безпідставні та виявляються брехнею. Саме ця система допоможе захистити як затриманого, так і працівника поліції. 

До слова, полісмени, які будуть залучені до «Custody Records», пройдуть необхідне навчання з найкращими тренерами за міжнародними стандартами дотримання прав і свобод людини. Система «Custody Records» автоматизує роботу поліцейського та унеможливлює людський фактор, як причину незаконного насилля.

- Що, окрім відеоспостереження, передбачає система «Custody Records»?

- Окрім оснащення необхідними технічними засобами, Чортківський відділ поліції буде поділений на три зони. Перша – це зона службових приміщень, куди матимуть доступ виключно працівники поліції. Друга – зона безперешкодного доступу громадян, яка включає кімнату прийому громадян та вестибюль. Третя – зона роботи з затриманими особами, яка розташовуватиметься окремо і передбачатиме доступ туди виключно з дозволу працівника чергової частини. У другій зоні буде також кімната для конфіденційної зустрічі затриманого з захисником, місце для тимчасового перебування затриманого, кімната для проведення слідчих (розшукових) дій тощо. 

- Скільки часу необхідно для запуску системи? 

- Вже найближчим часом у відділі розпочнуть ремонтні роботи та облаштують приміщення відповідно до вимог цієї системи. Для повноцінного функціонування необхідне оснащення адміністративних приміщень засобами відеоспостереження, комп’ютерною технікою з програмним забезпеченням, серверами для зберігання відеозаписів та іншим обладнанням для об’єднання в єдину телекомунікаційну систему. Саме тому точну дату назвати складно, адже все залежить від термінів проведення ремонту, навчання працівників та встановлення необхідної техніки. Думаю, що протягом цього року у Чортківському відділі поліції система «Custody Records» таки розпочне свою роботу.

За інф. ЧМР

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео