У Чортківському замку після реставрації можуть відкрити мистецьку галерею та готельний комплекс

153053435_2815775742016131_4128539270381526906_o

Про початок реставраційних робіт в Чортківському замку почали говорити ще у листопаді минулого року. Саме тоді і розглянули можливість участі в урядовій програмі «Велика реставрація». Та перш ніж розпочати реставраційні роботи, необхідно підготувати відповідну документацію. Над цим днями і працювали проектанти та архітектори спільно із заступником міського голови Віктором Гурином та директором національного заповідника «Замки Тернопілля» Анатолієм Маціпурою. 

– Ми вже обстежили будівлю та затвердили паспорт технічного стану замку, у якому вказано «слабкі» сторони споруди, що вимагають укріплення. Ліквідація аварійності – одне із першочергових завдань реставраційних робіт. Окрім цього, ми плануємо повністю реставрувати дві вежі замку та відновити палац, де би діяли мистецька галерея та готельний комплекс, – розповів заступник міського голови Віктор Гурин. 

Згодом оголосять конкурс на виготовлення проектно-кошторисної документації реставрації Чортківського замку. Після визначення переможця та затвердження всієї необхідної документації і розпочнуться роботи із відбудови замку.

Фото ЧМР

Вибір читачів за тиждень

Відео