![](/uploads/media/8b/e8/8be86166971c06ddba2fe31f1d0dab96_orig_thumb.jpg)
У Чорткові депутати звернулись до Зеленського щодо скасування підвищення тарифів на газ та світло
![DSC_0426](/uploads/media/d4/c1/d4c1b7a871510066809bfd0582dfae29_w960.jpg)
Сьогодні, 11 січня, відбулось позачергове засідання сесії Чортківської міської ради, де депутати ухвалили рішення про «Звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, НКРЕКП, ПрАТ «Тернопільгаз» щодо ситуації з підвищення тарифів на газ, послуги з розподілу природного газу, електроенергію».
Цьому передувала акція протесту під Чортківською РДА.Пропонуємо вашій увазі витяг із звернення:
«Ми, депутати Чортківської міської ради, представляючи інтереси Чортківської міської територіальної громади, вкрай стурбовані ситуацією щодо чергового підвищення цін на енергоносії. В умовах тривалого карантину, зростання безробіття та рівня бідності, особливо в сільській місцевості, падіння економіки, продовжується тиск на громадян шляхом постійного підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. Хоча на початку карантину влада України запевняла, що тарифи на комунальні послуги не будуть підвищуватися під час дії в Україні карантину. Проте, згідно з отриманими січневими «платіжками», тарифи на газ, електроенергію та на послуги з розподілу природного газу значно зросли.
Враховуючи зазначене, висловлюємо категоричний протест проти зростання ціни на природний газ, електроенергію, підвищення тарифів за розподіл (доставку) природного газу для й вимагаємо від вищих органів державної влади України:
- не підвищувати тарифи на природний газ та електроенергію;
- скасувати підвищення тарифів на природний газ, послуги розподілу природного газу та електроенергію з 01.01.2021 року;
- привести тарифи на послуги розподілу природного газу до єдиного значення для всіх громадян країни;
- надати структуру розрахунку тарифу по оплаті за природний газ побутовими споживачами та структуру розрахунку тарифу за послуги транспортування газу;
- збільшити видатки державного бюджету та залучати інвестиції з метою нарощування обсягів видобутку власного газу для потреб громадян;
- забезпечити функціонування на території країни незалежних інституцій для здійснення контролю щодо якості природного газу;
- на законодавчому рівні розробити та затвердити механізми щодо компенсації коштів за використання газотранспортних мереж, прокладених за власні кошти громадян, а також щодо сплати орендної плати за землю під мережею місцевих газопроводів;
- передбачити додаткові заходи за рахунок коштів державного бюджету для соціального захисту громадян».
![IMG_0791](/uploads/media/df/69/df694cd35fd4b627abdf6822cf808371_w320.jpg)
![IMG_0792](/uploads/media/2e/ab/2eab2342e807cf8fd2c4e83e9b7a5c30_w320.jpg)
![IMG_0793](/uploads/media/d7/27/d727435a27aa81d5eddd3707ca59a15a_w320.jpg)
![DSC_0420](/uploads/media/de/41/de41c1888918cb80495989e3d6e95b3e_w960.jpg)
![DSC_0457](/uploads/media/5c/d7/5cd789230223cbb6d385c24f493e4b01_w960.jpg)
![DSC_0461](/uploads/media/bc/59/bc59c026cc2abd02414644fe170b1284_w960.jpg)
![DSC_0577](/uploads/media/08/3f/083f2636d91100c71369a2a7d5a35d79_w960.jpg)
![DSC_0578](/uploads/media/c5/c4/c5c4300ed0952050beb6f24412a3e162_w960.jpg)
![DSC_0583](/uploads/media/04/e5/04e53cd1ea5b70e95747f40f6e05e611_w960.jpg)
Фото ЧМР