Тамара Коблик

У Чорткові відновлюють могилу легендарного бурмістра

Завдяки Людвігу Носсу у Чорткові збудували Домініканський костел, міську ратушу з годинниковою вежею та багато інших споруд

Чортківське комунальне підприємство «Ритуальна служба» працює на Центральному кладовищі над відновленням могили легендарного бурмістра Чорткова – Людвіга Носса. Завдяки йому у Чорткові збудували Домініканський костел, міську ратушу з годинниковою вежею, приміщення окружного суду (тепер інститут), будинок залізничної станції, аптеку, культурний центр «Сокіл» (теперішній будинок культури) та ще багато-багато іншого. Про це повідомляють у пресслужбі Чортківської міської ради.

Людвіг Носс - бурмістр Чорткова, австрійський самоврядовець, меценат, громадський та просвітницький діяч. Радник цісаря. Член імператорської ради.

Помер Людвіг Носс 7 вересня 1913 року в одному із львівських готелів. А вже 11 вересня був похований у рідному Чорткові. Довго гробівець Носсів не могли віднайти. Та тепер, коли місце поховання одного з найвизначніших бурмістрів 500-літнього Чорткова відоме, наше завдання зробити все можливе, щоб його пам'ять була увіковіченою. Працівники підприємства намагатимуться максимально точно відтворити первинний вигляд гробівця, - йдеться в повідомленні.

Фото Чортківської міської ради

Вибір читачів за тиждень

Відео