Ростислав Фук

У храм на Тернопільщині повернули мощі святого Франциска Ксав’єра (фото, відео)

Про те, що мощі святого раніше справді були у костелі, написано латинню на пам’ятній дошці при вході в храм

Мощі святого Франциска Ксав’єра повернули в римо-католицький костел святих апостолів Петра і Павла в Бережанах. Про це розповів настоятель парафії Віталій Буковський, пише Суспільне.

За його словами, мощі до Бережан привіз магнат із роду Синявських. Реліквія перебувала у вівтарі костелу.

Коли сюди прийшла комуністична влада, тоді вся парафія на чолі з настоятелем виїхала до Польщі, бо була можливість. Напевно тоді, зазвичай, забирали найбільш цінні речі. І в такий спосіб слід зникає, – розповідає настоятель.

Віталій Буковський каже, реліквію розшукав священник зі США, нині покійний, Станіслав Жак. Він був родом з Бережан.

Віталій Буковський

Єпископ Римо-католицької церкви зі Львова Едвард Кава очолив Месу та вніс мощі у храм. За його словами, святий Франциск Ксав’єр був місіонером у країнах Азії:

Дуже багато людей навернулося під впливом його проповідей. Записані біографічні дані, що він по 10 тисяч людей на місяць міг хрестити. Ми не знаємо, як це виглядало на практиці, але, напевно, якась правда в цьому є. І зараз, якщо дивимось на парафію в Бережанах, куди ці мощі повертаються, бачимо, що ця парафія переживає своє відродження, свою весну.

Про те, що мощі Франциска Ксав’єра раніше справді були у костелі, написано латинню на пам’ятній дошці при вході в храм, каже парафіянка Христина Левінська. Вона розповіла, що відомо їй про цього святого:

Франциск Ксаверій — це є місіонер, людина, в котрої можна повчитися самопожертві. Мало кому в сучасному світі хотілося залишити звичний спосіб життя і подорожувати країнами, де не було ніякої цивілізації, не було ніякого розвитку на той час.

Фото, відео Суспільного

Вибір читачів за тиждень

Відео