![](/uploads/media/02/10/0210b2433315da2077d391fb69d289e2_orig_thumb.jpg)
У Канаді в хаті вихідця з Тернопільщини 127 років тому відправили перше українське богослужіння
Спогади про те, як відбувалася ця подія, опубліковані в книжці «Канадійська Теребовля»
![](/uploads/media/a6/d1/a6d18def454fe0e3cfc9f3a7770cba44_w640.jpg)
127 років минуло з того часу, як у канадському поселенні Теребовля в хатині Василя Ксьонжика, вихідця з Теребовлі на Тернопільщині відправили першу українську Службу Божу. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Теребовлянського музею-майстерні.
У той день, 12 квітня 1897 року, месу відслужив отець Нестор Дмитрів.
Спогади отця про те, як відбувалася ця подія, опубліковані в книжці «Канадійська Теребовля», яка зберігається в колекції музею:
На другий день рано падав сніг, отже, не можна було надворі відправляти Службу Божу — треба було в хаті приготовити жертвенник. Маленька хатина заповнилась людьми по береги. При першім слові «Благословенне Царство» народ розплакався, як мала дитина. При проповіди я не міг сам вдержатись від сліз, згадавши ті причини, то лихоліття, котре вигнало нас за море, сніги, ліси і бори шукати ліпшої будучности для наших дітей.
![](/uploads/media/13/3d/133d8b54928d3b20750f21099246c734_w1280.jpg)
По закінченню Служби Божої отець Нестор Дмитрів охрестив українського хлопчика, який народився в Канаді. Після цього провели церемонію посвячення Хреста Свободи.
На горбку над рікою поставили наші кольоністи Хрест осиковий на пам'ятку Свободи 1896 року... Хрест цей перший, перший український хрест у канадійських лісах, на канадійській землі, – йдеться у книзі.
![](/uploads/media/60/f9/60f90a43ae2ace78b967230f1a1006a3_w320.jpg)
Фото Теребовлянського музею-майстерні