![](/uploads/media/83/4b/834bfc757fdb6c6480776c5yzabbceb2_orig_thumb.jpg)
У музеї-майстерні на Тернопільщині збирають старовинні речі (фото)
Людей просять не викидати старі речі на сміття, а приносити їх у музей. Це можуть бути телевізори, радіоприймачі, фотоапарати, монети, марки, посуд, ікони
![](/uploads/media/77/14/771488457cef1b318921c42530774853_w1280.jpg)
Старі телевізори, радіоприймачі, фотоапарати, монети, марки, давню кераміку збирають у Теребовлянському музеї-майстерні. Таким чином вдасться зберегти автентичні речі та показати їх наступним поколінням. Про це розповів Терену директор Теребовлянського музею-майстерні Ярослав Ярошевський. Він закликає не викидати з дому старі речі, а принести їх до музею, адже серед них можуть бути важливі експонати.
Нещодавно нам надіслали фото, що хтось викинув на смітник старий телевізор. На жаль, нам не вдалося одразу туди поїхати, а коли все ж дісталися вказаного місця — сміття уже вивезли. Шкода, що люди замість того, щоб принести цей телевізор у наш музей, просто викинули його, - каже він.
![](/uploads/media/c0/90/c0902657650414c0aca99033249345ca_w960.jpg)
З роками старих речей стає все менше. Відтак, кожна така річ — унікальний експонат для музею. На жаль, люди зараз дуже рідко приносять туди такі предмети.
Нещодавно я приніс у музей свою власну колекцію старих фотоапаратів. І коли прийшли діти на екскурсію, то саме ці пристрої викликали у них неабиякий інтерес, адже хтось, можливо, бачив таке вперше, - зазначає директор музею.
![](/uploads/media/ee/0e/ee0e1ec41b92a87b09cdba253190bca8_w1280.jpg)
Теребовлянський музей був заснований в 1996 році, а у 2017 відбулася реорганізація і він став музеєм-майстернею. Це дало змогу проводити різноманітні майстер-класи для дітей та дорослих, а також тут з'явився кінозал для показу фільмів.
Серед експонатів музею можна виділити вирізьблені з дерева вироби жителя села Кровінка на Теребовлянщині Остапа Пасіки, який подарував музею 120 своїх робіт.
Крім того, в нас є багато експонатів від 60-х років минулого століття, які мають свою історію. Серед них — марки та поштівки, пов'язані з патріархом Йосифом Сліпим, - додає Ярослав Ярошевський.
Роботи Остапа Пасіки
Одним із найдавніших експонатів, який можна побачити в музеї, є фрагмент кістки мамонта та маленька частинка скам’янілого дуба.
![](/uploads/media/ab/fc/abfc6645f4fbc5f380cdaa3777fef40f_w960.jpg)
Напередодні Великодня у музеї з’явилася давня ікона, якій орієнтовно 100 років.
Якраз готувалися до свят, і одна жінка принесла нам ікону, яку знайшла на смітнику. Це дуже цікава робота, з вишивкою та об’ємними фігурками, - пригадує директор музею.
![](/uploads/media/c4/5d/c45dde803e0998d003d1281fc11d19f8_w960.jpg)
Зараз у музеї працюють над створенням колекції фотоплівок теребовлянського фотокореспондента Ізидора Романського. Чоловік після смерті залишив чимало фотоплівок з різних подій, свят, відкриттів, які стосувалися рідного міста.
Його дружина прибирала вдома та знайшла ці фотоплівки і одразу ж подарувала їх нашому музею. Звісно, нам надзвичайно приємно, адже тепер будуть теми для нових екскурсій. Зараз ми їх скануємо, підписуємо та формуємо колекцію, - каже Ярослав Ярошевський.
Фотоплівки фотокореспондента Ізидора Романського
Якщо у вас вдома є стара техніка або ж інші давні речі, їх можна приносити у Теребовлянський музей-майстерню за адресою: м. Теребовля, вул. Шевченка, 26е. Телефон для довідок: +380 (96) 357-59-77 (Ярослав Ярошевський).
Читайте також: Тисяча унікальних експонатів: на Тернопільщині відкрили краєзнавчий музей.
Фото з особистого архіву Ярослава Ярошевського