Ростислав Фук

У парку на Тернопільщині виявили червонокнижну змію (відео)

В Україні цей вид змії занесений до категорії «вразливий»

Днями наукові співробітники національного природного парку «Дністровський каньйон»  виявили мідянку звичайну (Coronella austriaca). Про це повідомили на фейсбук-сторінці парку.

Цей вид занесений до Червоної книги України (категорія «вразливий» вид).

Довідково

Мідянка активна з другої половини березня — початку травня до кінця вересня — середини жовтня. Ховається під кам’яними брилами, у тріщинах лесових урвищ та скель, порожнинах під корінням, стовбурами дерев або фундаментами будівель, у норах гризунів та ящірок, купах хмизу. Живиться в основному ящірками, рідше зміями, мишоподібними гризунами, землерийками, пташенятами горобиних птахів. Парування відбувається в кінці квітня — травні. Активні мідянки переважно вдень (звичайно вранці та надвечір), проте іноді можуть полювати і в сутінках. Яйцеживородний вид. У липні — на початку жовтня самка відкладає 2–17 яєць, з яких відразу ж вилуплюються молоді змії.

Змія невеликих розмірів: довжина тулуба не перевищує 75 см, хвіст у 3,2–6,6 раза коротший за тулуб. Луска гладенька, навколо середини тулуба 19 рядів лусок. Характерна особливість мідянки, яка дозволяє відрізнити її від інших змій європейської фауни – темна смуга, що проходить від ніздрі через око до кута рота або навіть на боки шиї. Забарвлення спинної сторони дуже мінливе (сіре, сіро-буре, коричнево-сіре, червоно-буре, мідно-червоне – звідси українська назва «мідянка»). Нижня поверхня тіла рожева, цегляно-червона, сірувата або майже чорна.

Читайте також: У Тернополі знайшли екзотичну змію

Фото, відео НПП «Дністровський каньйон»

Вибір читачів за тиждень

Відео