Ростислав Фук

У тернопільській лікарні встановлюють сучасний ангіограф, який закупило МОЗ

Це обладнання дозволить своєчасно проводити складні діагностичні та лікувальні процедури для пацієнтів із серцево-судинними патологіями, що є однією з головних причин смертності в Україні

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко відвідав Тернопільську комунальну лікарню №2. Під час візиту він ознайомився з роботою закладу, зокрема з процесом встановлення сучасного ангіографа, який був закуплений централізовано Міністерством охорони здоров’я України. Про це повідомили у пресслужбі Тернопільської обласної військової адміністрації.

Ангіографічна система Azurion 5 M20, яку зараз монтують у лікарні, є одним із найсучасніших рішень у галузі інтервенційної кардіології. Після завершення монтажу це обладнання дозволить своєчасно проводити складні діагностичні та лікувальні процедури для пацієнтів із серцево-судинними патологіями, що є однією з головних причин смертності в Україні.

Сучасний ангіограф, який ми сьогодні побачили, стане важливим кроком для зміцнення системи охорони здоров’я в регіоні. Завдяки цьому обладнанню, медики зможуть рятувати життя навіть у найскладніших випадках, коли кожна хвилина має вирішальне значення, – зазначив Віктор Ляшко.

На сьогодні основним завданням для покращення медичних послуг медзакладом є введення цього обладнання в експлуатацію в найкоротші терміни. 

Як повідомив Віктор Ляшко на своїй фейсбук-сторінці, за останні роки Тернопільська область отримала від Міністерство охорони здоров'я України чимало надсучасного обладнання, зокрема і три ангіографи — це важливий крок для покращення діагностики та лікування інсультів, боротьба з якими є одним з нашим пріоритетних завдань, зважаючи на помолодшання та зростання поширеності.

Маємо відчутні результати, які підтверджують статистичні дані: у 2024 році відсоток пацієнтів, яким було проведено тромболізис (введення спеціального лікарського засобу, який розчиняє тромб в мозку) на Тернопільщині, склав 18%. При цьому, показник, встановлений у європейському плані дій у боротьбі з інсультами до 2030 року — 15%. Середній по Україні цьогоріч 13%, що у 3 рази перевищує показник 2021 року, та у понад 25 разів — показник 2018, - зазначає міністр. 

Ще один ключовий показник — проведення механічної тромбектомії  (видалення тромбу з просвіту артерії або вени). На Тернопільщині цей показник у 2024 році склав — 2,6%. Середній по Україні — 2%. Індикатор  європейського плану до 2030 року  — 5%.
Зазначені медичні процедури є критично важливими для пацієнтів з інсультами. У випадках, коли тромболізис здійснюється протягом перших кількох годин, ризики інвалідизації зменшуються на 10-30%. У разі важкого інсульту, механічна тромбектомія дає до 50% шансів збереження функціональності.

Важливо, що всі ці медичні послуги є безоплатними для пацієнтів, адже надаються в межах програми медичних гарантій. На Тернопільщині у 2024 році понад 95% пацієнтів з інсультом проліковані саме в законтрактованих з НСЗУ медзакладах області. 

Довідково

Тернопільська комунальна лікарня №2 сьогодні є одним із провідних кластерних закладів охорони здоров’я. Лікарня надає вторинну спеціалізовану допомогу дорослим і дітям, обслуговуючи не лише жителів Тернополя, а й області. На базі закладу функціонують 20 спеціалізованих стаціонарних відділень, включаючи відділення кардіохірургії, неврології, ортопедії, а також сучасний перинатальний центр.

Щороку лікарня обслуговує понад 25 тисяч пацієнтів у стаціонарних умовах і виконує понад 11 тисяч операцій, зокрема методом малоінвазивної хірургії. Завдяки новому ангіографу, після завершення монтажу, лікарі зможуть значно підвищити ефективність лікування пацієнтів із серцево-судинними хворобами, що є критично важливим у сучасних умовах.

Фото Тернопільської ОВА

Вибір читачів за тиждень

Відео