![](/uploads/media/18/c3/18c35d1612347f48dcf02c570efae199_orig_thumb.jpg)
У Тернополі кіт врятував господарів від вибуху, зачепивши розтяжку з гранатою (фото, відео)
Гранату «Ф-1» на розтяжці зловмисники прикріпили на воротах приватного будинку
![](/uploads/media/45/df/45df04d2e67c669550db43de8024c73e_w640.jpg)
У Тернополі кіт врятував свого годувальника, своєчасно виявивши розтяжку. Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомив заступник голови Нацполіції Андрій Нєбитов.
Боєприпаси, вибухові пристрої та розтяжки використали зловмисники, аби заволодіти коштами колишніх бізнес-партнерів.
До поліції звернулася родина підприємця. Вони розповіли, що вночі на їхньому подвір’ї пролунали вибухи, а зранку надійшло повідомлення з погрозами. Незнайомці вимагали терміново передати 85 000 доларів, а якщо грошей не буде - терор повториться, - йдеться у повідомленні.
Співробітники кримінальної поліції розшукали вимагачів та спільно зі слідчими й спецпризначенцями провели 8 обшуків за місцем їхнього проживання. Оперативники вилучили мобільні телефони, патрони, порох та вибухонебезпечні предмети.
Встановлено, що виконавцем та організатором злочину є 63-річний чоловік, якому допомагав 47-річний мешканець Тернополя. О третій ночі зловмисник встановив саморобний вибуховий пристрій із таймером на автівку, яка була припаркована у дворі багатоповерхівки. Також він прикріпив до воріт приватного будинку гранату «Ф-1» на розтяжці та втік. Однак, кіт врятував своїх годувальників. Пухнастик, пробігаючи повз ворота, зачепив розтяжку та спровокував розрив.
![](/uploads/media/21/35/2135094213d8636c68a32892b0b1e820_w640.jpg)
Як писав Терен, обом затриманим чоловікам оголосили підозри. Їхні дії попередньо кваліфіковано за ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами), ч. 2 ст. 194 (умисне знищення або пошкодження майна шляхом вибуху) та ч. 4 ст. 189 (вимагання) Кримінального кодексу України.
![](/uploads/media/fa/30/fa3019a879751aecdc604bf66cyzb9aa_w960.jpg)
Також оперативники спільно зі слідчими перевіряють цих осіб і на причетність до вибухів, які трапилися в Тернополі в попередні роки. Нагадаємо, два вибухи пролунали у Тернополі у ніч з 8 на 9 листопада. Невідомий встановив саморобний вибуховий пристрій на автомобіль Porsche Cayenne, припаркований у дворі багатоповерхівки на вулиці Руській, а гранату підірвав біля воріт господарського приміщення на вулиці Чумацькій.
Фото та відео зі сторінки Андрія Нєбитова у фейсбуці