Ростислав Фук

У Тернополі помер 74-річний священник, який був похресником Степана Бандери

Світла пам’ять

На 75-му році життя у Тернополі помер сумівець, похресник Степана Бандери, духівник і виховник Спілки Української Молоді, отець Роман Мірчук. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Ukrainian Youth Association - CYM Global.

Народився отець Роман в Мюнхені 13 вересня 1950 року. У 1952 з родиною переїжджає до Америки, де поселився у Філадельфії. У юнацьких роках доєднався до Спілки Української Молоді. У 1976 році прийняв ієрейські свячення в Філадельфійській архиєпархії УГКЦ, де служив 35 років на різних парафіях і у відділі катехизації молоді.

У 1990-их роках отець вирушає в Україну де з 1994 по 1999 рік працює віцеректором Львівської духовної семінарії Святого Духа. По поверненню в 1999 році до США о. Роман став до душпастирської праці в церкві св. Миколая у Вільмінґтоні, Делавер і церкві св. Василія в Чесапік Ситі, Мериленд. Був парохом в церкві Св. Івана Хрестителя у Виппані де розпочав проєкт побудови нового храму та українського культурного центру, відкритих, відповідно, у 2006 та в 2013 роках.

У липні 2015 о.Мірчук вернувся в Україну, щоб розпочати тут служіння у греко-католицькій парафії м. Миколаїв, а згодом – в м. Одеса Одеського екзархату УГКЦ.

У 2018 році Світовий Конґрес Українців підтримав ініціативу Світової Управи СУМ та нагородив о. Мірчука своєю найвищою відзнакою - медаллю св. Володимира Великого, вшанувавши його довголітню та жертовну працю на славу Бога й України та особливий внесок у розвиток українського життя в діаспорі, становлення і розбудову Української Держави.

Останні місяці свого земного шляху отець Роман провів у Тернополі.

Розклад похоронних богослужінь

24 квітня:

20:00 — священичий Парастас у каплиці семінарії в Рудно.

Тіло покійного перебуватиме в каплиці семінарії в Рудно до 14:00 25 квітня, де буде нагода помолитись за його упокій і з ним попрощатися.

25 квітня:

14:00 — Панахида і перевезення тіла до с. Добрівляни, Стрийського району Львівської області.
16:00 — зустріч тіла в Добрівлянах на початку села.
17:00 — священичий Парастас, чин похорону, читання Євангелія.

26 квітня:

12:00 — Літургія Напередосвячених Дарів. Похорон.

Згідно з волею покійного о. Романа, його тіло поховають у Добрівлянах.

Фото УГКЦ

Вибір читачів за тиждень

Відео