Дмитро Юрас

У Тернополі представили фільм про українських залізничників, в якому знялися Борис Джонсон, Андрій Шевченко та Орландо Блум (фото, відео)

Частину коштів, зібраних від прокату фільму “Потяг до життя”, передають родинам залізничників, які загинули на війні

Спецпоказ документального фільму “Потяг до життя” відбувся у Тернополі 19 листопада. Ця стрічка розповідає про героїчні вчинки залізничників, які з перших днів повномасштабної війни всіма можливими силами допомагали населенню та військовим. Картина знята на основі свідчень понад 60 працівників “Укрзалізниці” з різних регіонів країни. 

Режисер Олександр Тіменко опрацював понад 100 годин унікального відеоматеріалу, знятого під час евакуаційних рейсів. Усе, що відбувалося, описують очевидці. Розповідями про свій досвід поїздок «Укрзалізницею» під час війни також діляться експрем’єр Великої Британії Борис Джонсон, голлівудський актор Орландо Блум та футболіст Андрій Шевченко. Показ фільму розпочали з Тернополя – батьківщини продюсерки та авторки сценарію стрічки Галини Храпко, яка приїхала на спецпоказ. 

Я дуже приємно зворушена насамперед земляками, тому що я не очікувала, що будуть майже заповнені дві глядацькі зали. Це дуже приємно. Я вже навіть не знаю, скільки десятків разів я бачила цей фільм, але щоразу, як заново. І коли я сиділа поміж глядачів, мені було дуже цікаво спостерігати за їх реакцією. І ось коли я помічала ці сльози, вдихи, видихи і десь місцями сміх – мене дуже це вразило. Я дуже задоволена. Не шкодую ні на краплю, що тур ми почали саме з Тернополя, – каже вона. 

Галина Храпко на спецпоказі фільму “Потяг до життя” у Тернополі 

Плакав, впізнавав багато речей, людей…”

Із початком повномасштабної війни “Укрзалізниця” стала єдиним транспортним сполученням, яке безперебійно працювало. У фільмі розказали про те, як у перші дні відбувалася евакуація з-під обстрілів, про створення медичних вагонів, небезпечні завдання, трагічні історії персоналу залізниці та постраждалих від війни.

Десь плакав… Багато речей впізнавав, багато людей впізнавав, багато тенденцій бачив. Дуже сильний фільм. Окремо хочу відзначити, я подивований Андрієм Шевченком, в хорошому розумінні. Я захоплений від всіх героїв, від всього, але мене в цьому фільмі найбільше здивував саме Андрій, – ділиться враженнями голова Тернопільської кінокомісії Володимир Ханас.

Перед показом глядачі могли поспілкуватися з продюсеркою та авторкою сценарію стрічки

Зазначимо, що запрошений у фільм відомий футболіст Андрій Шевченко розповів про київський клуб ”Локомотив”, в якому грав у дитинстві. На жаль, вже після зйомок у клуб влучила ракета. 

Перед показом глядачі могли поспілкуватися з продюсеркою та авторкою сценарію стрічки Галиною Храпко. 

Взагалі фільм дуже важкий. Ми в Тернополі не дуже відчували всі ці події, про які там розповідають. Бачити наслідки російської агресії на екрані важче, ніж просто про них чути. Ти відчуєш це настільки, ніби це пережив. Фільм добре передає емоції, відчуття людей, – каже глядач Станіслав.

“Для мене цей фільм особливий”

Одна з глядачок фільму тернополянка Зінаїда розповіла, що її рідні з Харківщини провели 75 днів в окупації.

Вони сиділи у підвалі, ми не могли їх вивезти. Із села Циркуни до Харкова все було заміновано. Тому для мене цей фільм особливий. Ми розуміємо, якби вони добралися тоді до Харкова і сіли на один з евакуаційних поїздів, то не потрапили б під окупацію. Але вони не змогли, тому для мене цей фільм такий особливий…, – каже жінка. 

Її рідні невдовзі виїхали з окупації та проживали у Тернополі. Через три місяці повернулися в Харків. На жаль, обстріли міста продовжуються. Як розповідає пані Зінаїда, її родичі  вимушено живуть на роботі, свого дому в Циркунах вже не мають.

Мене вразили короткі кадри у стрічці, в яких іноземців запитували: “Чи можете ви уявити, що вас будуть бомбити?” і людина з Франції відповіла: “О ні! Ні! Як можна це уявити в сучасному світі”. А ми це уявляємо і переживаємо і наші рідні це переживають, – додає вона.

Глядачі аплодують героям та авторам фільму

Як повідомила продюсерка фільму Галина Храпко,  частину коштів, зібраних від прокату фільму, передають родинам залізничників, які загинули на війні.

Фото, відео Терену

Вибір читачів за тиждень

Відео