Ростислав Фук

У Тернополі проведуть зустріч з відомим письменником та волонтером

Вхід – вільний

У суботу, 14 січня 2023 року, о 16:30 у креативному кластері NA Пошті (вул. Коперинка, 4) відбудеться літературний вечір та розмова за участі українського письменника та волонтера з Ужгорода Андрія Любки, а також презентація його нової книжки – збірки короткої прози «Щось зі мною не так». Про це повідомили у пресслужбі Мистецького фестивалю «Ї».

Андрій Любка – автор 3 збірок поезій та 10 прозових книжок (романи, есеї, оповідання). Учасник багатьох українських та європейських літературних фестивалів, окремі твори перекладені 15 мовами світу. Володар численних відзнак та стипендій.

Від початку повномасштабного вторгнення в Україну збирає кошти серед своєї аудиторії на автомобілі, купує джипи та пікапи і за кермом відвозить їх на Схід із друзями в різні підрозділи ЗСУ та ТрО. Перший автомобіль для бійців письменник придбав 19 квітня 2022 року. Гроші на нього зібрали за 12 годин. А під кінець року Андрій Любка придбав і передав у Бахмут вже 100-ий автомобіль.

Окрім активного волонтерства та регулярних поїздок на прифронтові території, автор встигає представляти Україну на закордонних культурних подіях і фестивалях, зокрема і з новою збіркою короткої прози «Щось зі мною не так», яка побачила світ у видавництві «Меридіан Черновіц» на п'ятому місяці повномасштабної війни в Україні.

Для мене цей тур – це передусім перекличка. Щоб побачити давніх друзів, подивитися на улюблені міста, переконатися, що всі ми тут досі в строю і кожен на своєму місці робить щось для перемоги, ― розповідає Андрій Любка. ― Книжка – це місток до людей, і такі зустрічі – це спроба вирвати їх на годинку з тяжкої реальності і взаємно підзарядитися позитивною енергією. Я дуже за всіма скучив і з нетерпінням чекаю таких зустрічей.

Під час виступу Андрій Любка розповість про свій вибір автоволонтерства та його специфіку, поїздки на фронт, зустрічі із бійцями, війну за майбутнє, паузу у письмі і шанси на повернення до нього.

Модератор події — тернопільський поет і журналіст Богдан Боденчук. Організатор заходу - Мистецький фестиваль «Ї» Подія відбувається в рамках роботи Літературної мережі проєкту «Підтримка внутрішнього культурного діалогу в Україні», за ініціативи Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz. Проведення цього проєкту стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Вхід – вільний.

Онлайн-трансляція події відбуватиметься на фейсбук-сторінці Мистецького фестивалю «Ї».

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео