![](/uploads/media/9f/1a/9f1aef6f2cf135441b1bc91460920e9f_orig_thumb.jpg)
У Тернополі вручили посмертні нагороди рідним полеглих Героїв (фото, відео)
Отримали ордени «За мужність» прийшли батьки, дружини, діти загиблих на війні захисників
![](/uploads/media/c6/ef/c6efb47aa4c3ed15b02eea0a2a53yzec_w1920.jpg)
Едуарду Ставицькому було лише 18, коли він став на захист України. Із червня 2021 року служив у Маріуполі, де й і застав повномасштабне вторгнення. Герой загинув за два місяці до свого 19-річчя 12 квітня 2022 року під час артобстрілу неподалік «Азовсталі».
Я ним дуже пишаюся. Він мені крайній раз, я ніколи не говорю останній, дзвонив 2 березня 2022 року. Він якось звʼязок знайшов, бо тоді його вже не було у Маріуполі, — розповідає мати Героя Оксана Ставицька.
Мати Героя пообіцяла сину не плакати, але так і не змогла дотримати своєї обіцянки.
Він був дуже гарним в мене. Багато друзів мав. Був дуже комунікабельним та веселим. В мене ще є донька, в них різниці 11 років. Він дуже її любить, допомагав з нею, — каже зі сльозами на очах жінка.
14 березня в День українського добровольця Оксані Ставицькій та іншим родинам, які втратили на війні найрідніших, вручили ордени “За мужність”.
![](/uploads/media/59/fc/59fcb158510b745f50ef1f451cf4b1e5_w1920.jpg)
Той батько, який загинув, ще не все сказав своїм дітям. Той воїн, який загинув у 20 років, ще не все зробив у своєму житті. І в сьогоднішній день прийміть щирі співчуття від капеланської служби, адже дуже важко втрачати рідного,— каже капелан Володимир Андрухів.
Також нагороду 38-річного сина отримали його батьки Ганна та Володимир Зубики.
Він двічі був важкопоранений. Загинув 19 грудня 2022 року. В той день на його позиції горів танк. Два хлопці вибігли, а одного захисника зі Скалату Сашу Камінського залишили. І наш Олег витягнув його звідти і передав медикам. Сам пішов воювати і за кілька годин загинув, — ділиться мати Героя Ганна Зубик.
Олег Зубик вступив до лав ЗСУ 5 березня 2021 року. Під час російського вторгнення 24 лютого 2022 року захищав позиції біля Золотого на Луганщині. Воював на Миколаївщині, а згодом, на Донецькому напрямку. Батьки Героя кажуть, безмежно пишаються сином.
![](/uploads/media/15/3e/153ee934ed15af3cc95d7b32ed24efc1_w1920.jpg)
«Ми мусимо захищати, бо то наша земля. А хто як не я?» — Це були його слова. Він був дуже спокійний, чесний, ніколи не обманював, — розповідають батьки Олега Зубика.
Вручення нагород рідним полеглих Герої провели у музеї національно-визвольної боротьби у Тернополі, де також показали короткометражний фільм про добровольців.
Фото Тернопільської обласної військової адміністрації, відео Романа Луциківа