![світло](/uploads/media/78/be/78be9a5d2e810021a3e666134a61cd83_orig_thumb.jpg)
У Тернополі встановили додаткові датчики вимірювання якості повітря
Тепер у місті є 7 таких датчиків
![](/uploads/media/ae/43/ae43e6335fbaa5f70826b9d9f5de9981_w1280.jpg)
У Тернополі з'явилися ще два додаткові датчики моніторингу якості повітря. Про це повідомили в пресслужбі Тернопільської міської ради.
Нові датчики розміщені у центральній частині міста і тепер відображаються на онлайн-карті якості повітря SaveEcoBot, а також на вебсайті Тернопільської міської ради.
Наразі на карті SaveEcoBot представлено дані від восьми датчиків якості повітря. Ці дані відображаються за допомогою Air Quality Index (AQI) - індексу якості повітря, розробленого Агентством з охорони навколишнього середовища США (US EPA). Кольорова шкала відображає рівні небезпеки, де зелений означає добру якість повітря, а темно-бордовий - дуже небезпечний. Індекс AQI показує рівень забруднення «на зараз», з урахуванням останніх 12 годин.
За даними карти, станом на 09:00 год 5 лютого, показник AQI склав 17, що вказує на чисте повітря. Це означає, що можна безпечно провітрювати приміщення та активно проводити час на вулиці.
Варто відзначити, що для відстеження стану якості повітря у місті діють станції моніторингу якості повітря SaveEcoSensor 3.0. Ці станції Тернопіль отримав безкоштовно в рамках проєкту EMITTER за фінансової підтримки Європейської комісії.
Крім того, у місті вже працюють ще п'ять датчиків якості повітря від компанії ЛУН Місто AIR, дані з яких також доступні на окремому сайті та в мобільному додатку «е-Тернопіль».
Фото ілюстративне