У якому випадку тернополянам не потрібно звертатися за субсидією

subsydiyi

Міністр соціальної політики Андрій Рева розповів тернополянам, чи потрібно декларувати свої доходи для призначення субсидій, якщо ви працюєте в іншій країні.

Він зазначає, що оподаткування поданої вами декларації доходів з-за кордону бути не може, адже податки вже сплачені вами в державі, де ви перебували.

– Пропозиція щодо необхідності декларування доходів викликана питанням розрахунку розміру субсидій, а не з метою їхнього оподаткування. Інакше заробітчани отримують подвійну преференцію у порівнянні з іншими громадянами. Справа в тому, що усі бажаючі отримати субсидію повинні декларувати всі свої доходи: як ті, що вони отримують в Україні, так і ті, що надходять з-за кордону. На практиці відбувається наступне – хто живе і працює в Україні, сплачує податки та ЄСВ, часто не отримує субсидію, оскільки чесно декларує усі доходи (саме за рахунок сплачених цими людьми податків держава надає субсидії громадянам). А ті, хто отримує доходи з-за кордону, як правило, їх не декларують при зверненні за субсидією. У результаті їм субсидія нараховується у більшому розмірі, ніж це могло бути за умови чесного декларування доходів. Це відбувається за рахунок нас з вами – платників податків в Україні, – розповів Андрій Рева «Урядовому порталу».

За словами Міністра соціальної політики, всі, хто звертаються за субсидією, повинні подати свої доходи, бо всі ці кошти він витрачає на власні потреби.

– Але якщо він не бажає це робити, то немає жодних проблем – але тоді не потрібно звертатися за субсидією, – зазначає пан Рева.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео