У Заліщиках показали осінні павутинні будинки (фоторепортаж)
Хоча на тернопільському календарі уже жовтень, а за вікном часто вирує негода. Заліщицькі павуки продовжують прясти.
Взагалі, павуки люблять тепло і готуються до холодів завчасно. Хоча більшість з них не проживе й року. Та дехто, до початку заморозків, пряде не покладаючи лап. Та не завжди зрозуміло навіщо. Чи то схованку будує, чи заманює когось на вечерю, а може працює над останнім, перед лютою зимою, шедевром?
До речі, павутина може вважатися таким собі ноу-хау. Бо жодній людині не вдалося відтворити цю умілу працю восьми дрібних павучих ніжок. Які, от диво, не прилипають до тієї павутини. Буває, зайдеш ненавмисно у неї десь серед лісу, під час пошуку грибів чи ягід, і не можеш прибрати з одягу. А от павучки до своєї хати не липнуть. Та й ми з вами для них надто велика здобич, тому і не цікаві.
Та й мало того, павутина - міцна штука. Кажуть, якщо її товщина буде як олівець, то витримає Боїнг. Проте, як і справжня леді, павутина - легенька: обмотайте її навколо екватора, а вона важитиме лише 340 грам.
Чи помічали ви різницю між павутинням? Звичайно, кожна по-своєму особлива. Але тернопільський хрестовик ще той математик. А кожна його павутина - шедевр із розрахунків та математичних формул, бо усі вони однакові.
Але якщо так подумати: нащо павукам так багато павутини, яку вони прядуть годинами (ніби Попелюшки). Використовують вони її по-різному. Одну прядуть, аби спіймати здобич, іншу - зберегти потомство. Ще одна слугує для пересування та подорожей під час Бабиного літа. Та багато таких павутини є для них домом. Такою собі, повітряною фортецею, що може захистити, нагодувати та дозволити подорожувати.
Павутина є повсюди, і часом набридає, а когось дуже лякає. Але чи варто руйнувати те павуче житло посеред поля? Бо ж хапаючи у свої міцні лапки комах, вони знищують багато шкідників. А ще, дарують гарний настрій при спогляданні краплин роси, що виблискують, під осіннім сонцем, на павутині.
Фото Наталя Стахів