У жителів Тернопільської громади буде більше шансів отримати допомогу під час епідемії коронавірусу (фото, відео)
Під час вірогідної епідемії коронавірусної інфекції медики у Тернополі насамперед допомагатимуть жителям місцевої громади, а лише після цього – решті жителів краю. Такий дозвіл їм дали сьогодні, 13 березня.
– Обласна адміністрація сама, без будь-якого погодження із нами вирішила зробити госпітальними базами під час епідемії міські медичні заклади, – каже міський голова Сергій Надал. – У той же час про створення умов для численних хворих не подбали у медичних установах обласного рівня. Тобто всіх хворих будуть везти до нас. Ми маємо насамперед думати про жителів своєї громади, тому варто оформити таке протокольне доручення.
Нагадаємо, перед початком 47-ї сесії медики проводили температурний скринінг і опитування відвідувачів. До такого кроку вдалися через введення в Україні карантинних заходів із метою запобігання поширенню вірусу COVID-19. Тож усім без винятку довелося підписувати особисте зобов'язання із інформацією про те, чи виїздила людина за кордон і чи має ознаки нездужання. Окрім того, щогодини під час засідання депутати робили перерву для провітрювання.
Спершу до трибуни пішов керівник оперативного штабу із боротьби з коронавірусом. Власне, ці функції виконує Сергій Надал. Він звернувся до жителів громади. За словами очільника тести для визначення COVID-19 мають незабаром уже бути в Тернополі.
– У Тернополі немає хворих на коронавірус, – каже міський голова. – Ми будемо оперативно інформувати населення у разі виявлення таких пацієнтів. Також хочу наголосити: інформаційна гігієна – не менш важлива, ніж миття рук із милом. Тому прошу усіх перевіряти джерела надходження інформації.
Принагідно про заходи, запроваджені у місті через карантин, і підготовку медичних закладів до вірогідної епідемії коронавірусу депутатам доповів начальник міського відділу охорони здоровя і медичного забезпечення Василь Даньчак. За його словами, ситуація із традиційними для цього сезону вірусними захворюваннями – контрольована. Ба більше, кількість хворих – нижча за епідпоріг, тобто тривоги не викликає.
Складніше, за його словами, із загрозою епідемії коронавірусу, адже у Тернополі визначили базовими для надання медичної допомоги таким хворим два заклади: дитячу лікарню і лікарню швидкої допомоги. Там нині роблять усе, аби надати допомогу хворим, які можуть з'явитися будь-якої хвилини. Загалом місто уже виділило для медиків майже 2,5 млн грн.
– Уже провели тендер на купівлю апарату штучної вентиляції легень для лікарні швидкої допомоги. Сума становить 800 тисяч гривень, – каже пан Даньчак. – Маємо надію, що наступного тижня апарат доставлять в інфекційне відділення. Також закінчуємо роботи із забезпечення централізованого постачання кисню палат інфекційного відділення і відділення інтенсивної терапії.
Окрім того, за словами чиновника, уже виготовили проєктно-кошторисну документацію на модернізацію вентиляційної системи у вказаному медзакладі. Респіраторів, захисних костюмів, окулярів та інших засобів індивідуального захисту купили на 400 тис. грн.
– Для інфекційного відділення дитячої лікарні вже розробили проєктно-кошторисну документацію на проведення кисню, – додає він. – Ці роботи розпочнуть наступного тижня. Також купили засобів індивідуального захисту для медиків на 230 тис. грн.
Із міського бюджету, за словами Василя Даньчака, виділили кошти для придбання понад тисячі швидких тест-систем для виявлення вірусу, а також є гроші на придбання тест-систем для визначення вірусу шляхом лабораторних досліджень.
– Ми готові до практичних випадків надання медичної допомоги при коронавірусі, – визнає Василь Даньчак. – Але якщо епідемія набере масового характеру, засобів індивідуального захисту у наших інфекційних відділеннях не вистачить. Саме тому кошти, які виділяє міська рада, у першу чергу, йдуть на купівлю засобів індивідуального захисту для медичного персоналу, а також – на медикаменти.
Саме тут і прозвучало, що спочатку медики під час масових звернень пацієнтів рятуватимуть жителів міста, а лише потім – області.
До слова, під час співбесід із відвідувачами і депутатами людей із ознаками застуди чи вірусної інфекції медики не виявили. Нагадаємо, у Тернополі вже було 4 пацієнти із підозрою на коронавірус, але після дослідження виявилося, що у них – грип типу А і В.
Фото і відео авторки