У Тернополі відбулась презентація фільму "Україна багатоетнічна"
Режисер документального фільму - громадська активістська Лілія Ткаченко. Дівчина з командою показала, як насправді живуть етнічні спільноти, що відрізняються своєю культурою, мовою, релігією та традиціями в Україні. Побачили "Україну багатоетнічну" чи не в усіх куточках нашої держави. Тернополянам теж пощастило переглянути унікальну стрічку.
Яка мета фільму, як відбувався процес зйомок і як живуть етноспільноти в Україні, далі у розмові із Лілею Ткаченко.
- Вітаємо Вас у Тернополі, розкажіть, як виникла ідея фільму?
- Ми розуміємо, що сьогодні багато неправдивих новин, тому хотіли показати, як дійсно в Україні проживають не лише росіяни, але й представники інших етнічних спільнот, яким чином вони зберігають свої традиції, обряди, культуру, релігію і мову.
- Скільки часу тривала підготовка проекту?
- Виникла ідея в липні, в день мого народження, і ми отримали підтримку відділу преси, освіти та культури посольства США. Розпочали проект в листопаді, зйомки - в грудні. 9 місяців зйомок і з'явився документальний фільм "Україна багатоетнічна"
- Оплата була завдяки гранту?
- Так, проект профінансований за підтримки відділу преси, освіти та культури посольства США.
- Які Ваші плани надалі, де можна буде переглянути документальний фільм?
- Фільм вже побачили в Києві, Одесі, Миколаєві, Запоріжжі, Херсоні, Дніпропетровську, Черкасах, Полтаві, Львові і от зараз у Тернополі. Фільм ще побачить Вінниця і вже далі ми завантажимо фінальну версію фільму, ближче до кінця вересня.
- Чи є перспектива показу фільму на центральних телеканалах?
- Я думаю, що коли оформлю авторське право, тоді буде можливість показувати фільм і на телеканалах, і в кінотеатрах.
- Які у Вас плани з популяризації таких фільмів, можливо, вже є написані проекти інших ідей?
- Є ідея показати цей фільм в усіх школах України.
- Які у Вас враження від аудиторії, яка переглядає фільм?
- Я бачила реакцію людей і їх емоції, як вони реагують на фільм, як мої друзі посміхаються, коли деякі моменти зачіпають за душу. Бачу, як реагує публіка, чую побажання і зауваження, усе це враховую. Цікаво поспілкуватись з людьми в різних куточках України.
- Бажаємо успіху у Вашій нелегкій роботі надалі. Дякуємо, що завітали у файне місто Тернопіль.
- Дякую. Думаю, що Тернопіль побачить ще наш фільм про життя українців за межами України, який ми вирушаємо знімати весною. Дуже дякую Тернополю, тут багато файних людей, чудових друзів.
Юлія ПАЛЕНИЧКА