У Тернополі звільняли уявних рабів із неволі (відео)

Тернопільщиною пройшов автопробіг “На запчастини – тільки машини”. Акція має на меті закцентувати увагу суспільства на неприпустимості торгівлі людськими органами.

У нашій області автопробіг організували міський жіночий клуб “Відродження нації” у партнерстві з Департаментом сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту ОДА, як волонтери долучилися студенти. Автопробіг стартував у Чорткові, зупинялись також в Теребовлі та у Тернополі.

Торгівля людськими органами в Україні є незаконною, але оскільки людські органи затребувані і коштують дорого, знаходяться охочі підпільно заробляти на цьому, інформує tv4.te.ua.

– Якщо людина хоче і дуже є потреба пожертвувати свій орган комусь з родичів чи знайомих, вона це може зробити, але заробляти на цьому гроші заборонено законодавством, - – каже організатор акції “На запчастини – тільки машини” Зоряна Барчук. - Єдине, що в нас дозволено, - це трансплантація кісткового мозку за якісь певні кошти. На жаль, цього ніхто не знає, на жаль, люди не знають, яку небезпеку таїть в собі оце вилучення органів, наскільки це шкодить для здоров’я, наскільки потім важко реабілітуватись після вилучення органу. Також великою проблемою є те, що работоргівцям людське життя, людське здоров’я не важливе. Вони заробляють гроші, для них не важливий процес реабілітації людини після операції, і дуже часто в нас буває так, що люди не тільки тратять орган, а ще й тратять життя.

– Ми часто піднімаємо проблему торгівлі людьми, але ми говоримо, скажімо, про трудову експлуатацію чи сексуальну експлуатацію, а проблема незаконного вилучення органів, нібито замовчується. Але з кожним роком все більше і більше людей можуть бути залучені до цієї проблеми як в якості донорів, так і в якості вербувальників. Тому що трансплантологія як наука розвивається. Люди в злочинному бізнесі заробляють на цьому гроші. Тому хочемо привернути до цього увагу людей, – каже співорганізатор акції  Оксана Шлюсар.

Учасники акції “На запчастини – тільки машини” роздавали перехожим інформаційні матеріали, а також проводили своєрідний флешмоб. Волонтерів обв’язували стрічкою, а випадковим людям давали ножиці, аби, перерізавши стрічку, звільнити уявних рабів із неволі. Також у різних локаціях організатори проводили відеолекції про сучасне рабство.


Вибір читачів за тиждень

Відео