Дарія Шевченко

«Україна буде з хлібом»: аграрії Зборівщини розповіли, як працюють в час війни (фото)

Загрози продовольчої кризи в Україні аграрії не прогнозують

Аграрії Тернопільщини щоденно трудяться, аби українці були забезпечені хлібом і до хліба. Безумовно, можливість сіяти в тилу - заслуга ЗСУ. Директор ПП «Агропродсервіс Ярчівці», депутат Зборівської міської ради Василь Гамрач розповів про посівну в області та, зокрема, у громаді.

Не бачу загрози продовольчої кризи в Україні, адже маємо запаси зерна та продовольчих товарів. Попри війну аграрії сіють-садять, землі не пустують, хіба частина території, де тривають активні бойові дії, де заміновані поля. Наше господарство через тиждень завершує посівну. Якихось сильних труднощів ми не відчули, бо наперед подбали про дизпаливо, міндобрива, насіння. Погода цьогоріч сприятлива, достатньо опадів. Якби не війна, то для сільського господарства - ідеальні умови, - ділиться Василь Гамрач. 

Попри війну аграрії сіють-садять, землі не пустують, хіба частина території, де тривають активні бойові дії, де заміновані поля

Чоловік сказав, що з перших днів війни зборівські фермери згуртувались і допомагають нашим захисникам та людям в областях під обстрілами. Вони зібрали і передали до Координаційного штабу підтримки оборони України понад 100 тонн продукції. Крім того, двоє працівників підприємства також вступили до лав ЗСУ боронити рідну землю від ворога. 

Українські аграрії посіяли, тепер головне, щоб Бог дав зібрати врожай. Україна - світова житниця. Зернові та олійні наша країна постачає в Азію, Африку, Європу. Наразі порти Чорного моря закриті, тому хтозна чи вдасться продати надлишки продовольства за кордон. Значна частина врожаю залишається в Україні. Вже зараз маємо запаси зерна, мабуть, років на два, бо не встигли експортувати за кордон. Якщо торік в Україні зібрали 100 млн. тонн агрокультур, то експортували 60-70 млн. тонн. Для потреб українців потрібно на рік близько 20 млн. тонн зерна. Коли виженемо із нашої землі окупантів і зупинимо війну, то біди з харчами не буде. У разі затяжної війни в Україні, продовольча криза може виникнути в тих країнах, які купували у нас зерно. Українці - працьовиті: посадили городи, тримають худобу, дбають про завтрашній день. Вірю, що голоду в нас не буде, - переконаний Василь Гамрач.

Фото з допису

Вибір читачів за тиждень

Відео