Українське молоко йде у розріз зі світовими цінами (Агроновини)
Закупівельні ціни на молоко в Україні продовжують знижуватися. Найбільше подешевшало молоко екстра ґатунку.
Про це йдеться у повідомленні Асоціації виробників молока.
– Попри позитивні цінові тренди, на світовому ринку закупівельні ціни на молоко в Україні продовжують опускатися. Найбільше зниження відбувається по молоку екстра ґатунку, – коментує аналітик Асоціації виробників молока Яна Музиченко.
В першій половині квітня кілограм такого молока коштував 9,69 грн/кг з урахуванням ПДВ, що на 11 копійок нижче ціни другої половини березня. Загалом ціни коливалися в межах 9,90-9,40 грн/кг, в залежності від партії. Вищий гатунок в середньому купували по 9,36 грн/кг, що дешевше на 6 копійок, а перший подешевшав на 7 копійок – до 8,98 грн/кг.
Як зазначають експерти, причин тому декілька. Найперше, це низькі експорті ціни на основні валютоутворюючі категорії – масло та сухе молоко. Продаж, до прикладу, масла скоротився в натуральному виразі на 35%, а в грошовому виразі на 38,4%. Середня ціна кілограма вершкового масла при експорті склала 4,1 $/кг. Продажі сирного продукту так і не відновилися. Загальна виручка від продажу молочних продуктів на зовнішні ринки в першому кварталі скоротилася на 19%.
Львівщина збільшила поголів'я свиней на 25%
Обсяг сільськогосподарського виробництва у Львівській області протягом січня-березня 2019 року зріс на 12,6% порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Сільськогосподарські підприємства наростили обсяги виробленої продукції на 29,5%, говориться у повідомленні Львівської облдержадміністрації.
– Збільшення обсягів валового виробництва відбулось за рахунок збільшення обсягів вирощування сільськогосподарських тварин, зокрема, свиней на 44,6%, птиці свійської на 14,3%. Збільшено обсяги виробництва молока на 0,4 тис.т, виробництва м'яса в живій вазі на 6,2 тис.т», – говориться у повідомленні.
Відтак, поголів’я свиней станом на 1 квітня 2019 року становить 283,6тис.голів, що більше до відповідної дати попереднього року на 57,7 тис.гол, або 25,5%.
– Загалом за темпами зростання валового виробництва сільськогосподарської продукції у січні-березні 2019року Львівщина посідає 2 місце серед регіонів України, за обсягами виробництва – 7 місце, – уточнили в ОДА.
Фото з відкритих джерел