Українські фермери розпочали прямий експорт равликів до Європи (Агроновини)
Ukrainian Snail Holding разом із фермерським господарством «Равлик-2016» і равликовою фермою Tante Snails першими розпочали прямий експорт равликів до Євросоюзу через польську митницю. Про це повідомляється на сторінці «Равлика-2016» у Facebook.
– Більшість фермерів запевняють, що також займаються експортом равликів до Європи. На практиці треба було або робити величезний крюк через Прибалтику, або користуватися послугами іноземних посередників, – розповідають підприємці.
Через неможливість продавати равлика напряму українські фермери втрачають кошти, адже кінцевий покупець платить вищу ціну за равлика перекупникам.
– Ми рік працювали над пошуком варіантів прямого експорту. На власному досвіді дізналися про багато підводних каменів та перешкод, але подолали всі юридичні та логістичні складнощі. Зокрема, ми відкрили власний склад в Іспанії, щоб допомогти українському равликівнику бути захищеним від шахраїв та мати постійний збут, – зазначають у фермерському господарстві «Равлик-2016».
Джерело: agravery.com
Тепличні огірки здорожчали на 12%, а томати — на 25%
Ціни на тепличні овочі в Україні продовжують зростати, причому, темпи подорожчання цієї продукції на поточному тижні суттєво прискорилися.
– Туреччина, яка є традиційним постачальником тепличних овочів на український ринок в цю пору року, а також лідером з постачання огірків і томатів в Україну. На частку турецьких постачальників припадає до 80% всього обсягу імпорту цих овочів на український ринок, – зазначають аналітики.
На даний момент продавці пропонують імпортний огірок за ціною 50-52 грн/кг (2,04?2,12 $/кг) в залежності від якості і сорту продукції, що поставляється. Таким чином, тільки з початку поточного тижня ціни на цю продукцію зросли в середньому на 12%. Томати турецького виробництва пропонуються в Україні за ціною 45-48 грн/кг (1,84?1,96 $/кг), що в середньому на 25% дорожче, ніж тижнем раніше.
– Істотне зростання цін на тепличну продукцію протягом тижня пояснюється досить обмеженою кількістю даної продукції на ринку і більш високою якістю останніх партій імпортних тепличних огірків і томатів, – пояснює Олександр Хорєв, керівник проекту АПК-Інформ «Овочі та фрукти».
Експерти також фактором стрімкого здорожчання овочів виділяють значне скорочення поставок з Туреччини, в той час як місцеві огірки і томати на ринку практично не пропонуються.
Джерело: agravery.com
Фото з відкритих джерел