Орест Сарматський

Українську земельну реформу варто здійснити за литовсько-польською моделлю – експерт (Агроновини)

1501 (Copy)

Реалізовуючи земельну реформу в Україні, варто застосувати польську та литовські моделі реалізації, коли на першому місці стояли внутрішні інтереси держав.

Про це під час Земельного віче повідомив голова об'єднання «Агро-Продовольча рада» Іван Слободяник.

– Польща запустила ринок, 10 років іноземці не мали доступу до ринку землі, хоч ЄС вимагає вільного ринку. Через 10 років дозволили купувати іноземцям, але запровадили обмеження, діють обмеження на площі, дружини чи діти мають мати місцеве громадянство. У Литві в перші роки ринок теж було закрито для іноземців. Нам наводять приклад Канади і США. Але й там нещодавно відкрились ринки, після десятиліть, коли не можна було продавати іноземцям. Ми маємо зберегти баланс між потребами тих, які є в Україні, вклали безліч коштів, інвестицій, праці, енергії, збалансувати вартість. Не треба вигадувати велосипед – взяти польський і литовський досвід і адаптувати до України, – сказав Слободяник.

Також він додав, що на шляху впровадження вільного ринку варто подбати про забезпечення верховенства права.

– Ні для кого не секрет, що $300-500 хабара – і отримаєш продовження договору оренди в Держгеокадастрі. Якби в Україні було встановлено верховенство права, чесно працювали правоохоронні органи та суди. Та поки цього немає. Але сьогодні тільки приватним правом цю проблему можна вирішити, – сказав учасник земельного віче.

Україна збільшила експорт свіжої риби на 40%

У період із січня по серпень 2019 року Україною поставлено на зовнішні ринки 151 т свіжої (охолодженої) риби на $366,2 тис. Такий результат у грошовому вимірі на 40% більший, ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомляють у Держрибагентстві.

Так, 97% всього експорту української свіжої або охолодженої риби (у грошовому вимірі) припало на країни Азії (понад $354 тис.).

Найбільшими покупцями цієї товарної позиції стали Ірак (109 т на $185 тис.) і Туреччина (39 т на $168 тис.). Частка цих країн становить понад 96% експортних поставок свіжої (охолодженої) риби.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео