Орест Сарматський

Українців попереджають про нове подорожчання хліба (Агроновини)

хліб

Олексій Дорошенко — експерт з економічних питань в коментарі ГолосUA повідомив, що в Україні знову подорожчає хліб, пише «Агро-Центр».

- В Україні, швидше за все, цьогоріч буде рекордний урожай зернових і пшениці. Але на ціні це ніяк не позначиться. Світова ціна на зерно зросла, й ми бачимо, що кожного місяця хліб дорожчає від 1% до 1,5%. Ціна на хліб у нас досить висока. Вища, ніж у багатьох країнах східної Європи. Наприклад, у Польщі ціни на хліб менші на 30% в Литві на 40%. В Україні житній хліб додав в ціні на 25% на рік, а середня ціна в великих містах по країні на початок вересня 2019 становила 21,9 гривні за кілограм. Білий хліб з борошна першого сорту подорожчав на 23%. Середня вартість на початку осені була 19,2 гривні за кілограм. Пшеничний хліб з борошна вищого сорту подорожчав на 22%. Батон подорожчав на 21%. А продавався він в Україні на 1 вересня в середньому по 14,1 грн, — розповів експерт.

Олексій також зазначив, що попри це, чорний хліб в Україні залишається дешевшим ніж у Європі.

Українським фермерам покажуть новий дрон для сільського господарства

Нову флагманську модель дрона Phantom 4 Multispectral презентують у рамках бізнес-форуму It-Corner 2019. Розробка належить компанії DJI. Дрон використовуватиметься для проведення обмірних робіт і для виконання завдань по точному землеробству, пише “Агро-Центр”, з посиланням на drone.ua.

Дрон Phantom 4 Multispectral використовуватиметься лише у сільському господарстві. Нова модель оснащена мультиспектральною камерою для моніторингу вегетаційних індексів і створення карт розподілу біомаси по полю. GPS-приймач з RTK-технологією дозволяє отримувати точність зображення до одного сантиметра, а також надає можливість проведення надточних обмірних робіт зі створенням карт рельєфу полів.

- Під час одного виїзду бригади операторів дронів буде здійснюватися сканування поля, визначення проблемних зон для внесення засобів захисту рослин і одночасне створення маршрутів для дронів-обприскувачів, які виконують політ відразу ж після вильоту першого дрона, — зазначається в повідомленні.

Такий підхід забезпечує скорочення швидкості виконання сільськогосподарських операцій і зменшення витрат на логістику.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео