Орест Сарматський

В Україні дорожчають яблука експортної якості (Агроновини)

0401 (Copy)

Українські садівники активно підвищують ціни на яблуко. В першу чергу дорожчають фрукти експортної якості. 

Про це повідомляють аналітики проєкту «АПК-Інформ: овочі і фрукти».

Так, ціни на яблука в залежності від сорту озвучуються виробниками в межах 10-21 грн/кг ($0,36-0,75/кг), що в середньому на 16% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Підвищення цін на яблука експортної якості в Україні, на тлі поступового скорочення запасів, може пройти максимально безболісно для місцевих садівників. Зовнішні покупці, особливо в країнах Близького Сходу, ще деякий час будуть зацікавлені саме в поставках яблук з боку європейських країн. Але триватиме це недовго, оскільки вже найближчими днями поступово в сезон почнуть входити виробники з Південної півкулі, зокрема з ПАР, і рейтинг міжнародних постачальників яблук до початку березня 2021 р., традиційно кардинально зміниться », – вважає Олександр Хорєв, керівник проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти».

Зазначається, що наразі ціни на яблука в Україні вже перевищили рівень минулого року в середньому на 23%.

За словами садівників, запаси яблук у сховищах достатньо швидко закінчуються завдяки стабільному попиту, що лише провокує подальше зростання цін. При цьому, більшість українських садівників вже встигли реалізувати практично весь урожай яблук ще в січні.

0402 (Copy)
0402 (Copy)

Понад 40% с/г земель в Україні можуть втратити родючість — дослідження

Концентрація великих масивів земель в одних руках призводить до розорювання українських ґрунтів та погіршення екологічної ситуації.

Внаслідок посиленої с/г діяльності агрохолдингів частка ґрунтовиснажуючих культур — кукурудзи, соняшнику, ріпаку та сої — у посівах по всій Україні зросла на 2,7% з 2017 по 2020 рр.

Тепер ці культури займають більше половини посівних площ, що становить 40% всіх с/г земель України. Такий значний приріст може призвести до ще більш інтенсивної втрати ґрунтами родючості.

Про це інформує zemelka.ua.

Згідно з дослідженням, найбільше збільшення частки ґрунтовиснажуючих культур, зокрема кукурудзи, спостерігається у Чернігівській, Сумській, Рівненській, Волинській та Львівській областях — на 6-9% за 2017-2020 рр. При цьому зменшення частки цих культур відбулося лише у 5 областях: Херсонській, Донецькій, Кіровоградській, Одеській та Запорізькій.

Основна причина стрімкого збільшення посівних площ під ці культури — інтенсивна  сільськогосподарська діяльність аграрних компаній.

Вони зацікавлені у вирощуванні більш прибуткових культур, якими є кукурудза, соняшник, ріпак та соя. У 2020 р. лише 10 найбільших агрохолдингів контролювали 2,66 млн га с/г земель.

Наслідками такої «агресивної» сільськогосподарської діяльності є не лише зростання ризику деградації ґрунтів, а й імовірність погіршення якості ґрунтових і поверхневих вод, зникнення струмків та замулення малих річок, втрати біорізноманіття територій.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео