Орест Сарматський

Назвали ягоду, здатну сповільнювати старіння (Агроновини)

0201 (Copy)

Медики розповіли про ягоду, чия присутність в раціоні здатна уповільнювати процес старіння організму. Фахівці рекомендують додати в повсякденне меню чорницю. 

Про це пише agronews.ua.

У складі ягоди є значні обсяги флавоноїдів, вони здатні протистояти пошкодженням ДНК і сповільнювати зумовлені віком зміни в клітинах мозку. Дослідження показують, що продукт забезпечує захист від різного роду окислювальних і запальних реакцій в головному органі ЦНС, в перспективі збільшуючи тривалість життя.

За рахунок чорниці цукор краще засвоюється в клітинах і трансформується в енергію.

Ще один експеримент показав, що літні громадяни більш вдало проходили когнітивні тести, якщо на щоденній основі включали в раціон чорничний сік. Медики вважають, що вся справа в антоціанах. Зазначені поліфеноли містяться в ягодах і скорочують запалення. Крім того, вони відповідають за зв’язок між нейронами і регулюють процес розподілу мозком глюкози.

Dark chocolate with a flower on a mat
Dark chocolate with a flower on a mat

Українцям завезли токсичний іспанський шоколад

В Україну з Іспанії завезли три партії шоколаду з кунжутом, в якому виявили речовину окис етилену. Вона є повільно діючою сильною отрутою для тварин і людини, проявляючи канцерогенну, мутагенну, подразнюючу і наркотичну дію.

Про це повідомляє Державна служба з питань безпеки продуктів і захисту споживачів, пише agronews.ua.

Шоколад виробництва Chocolates Torras SA, Ella Del Terri в Україну поставлявся компанією Trades SA, Barcelona. У Держпродспоживслужбі заявили, що отримали інформаційне повідомлення від системи швидкого реагування з харчових продуктів і кормів (RASFF) про виявлення несанкціонованої речовини (0,35 mg/kg-ppm) в шоколадках з насінням кунжуту.

У разі виявлення зазначеного вантажу в обігу оператори ринку зобов’язані звернутися в місцеві відділи та управління безпеки харчових продуктів та ветеринарної медицини, на території яких зареєстровано потужність.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео