В Україні експериментують з вирощуванням найдорожчої ягоди (Агроновини)
У Маневицькому лісгоспі на Волині в якості експерименту вирощують лохину в теплиці.
Хоча традиційно ягоду культивують у відкритому ґрунті, тепличний метод має свої переваги. На території державного підприємства працює теплиця. Чотири роки тому тут посадили 75 кущів високорослої лохини. Минулого року вона дала перші плоди, пише pershyj.com.
– По суті, це експеримент, тому що лохина непристосована для закритого ґрунту. На вулиці вона добре росте, а в тепличних умовах її ніхто не вирощує. Але ми спробували і побачили в цьому переваги – плоди у таких умовах достигають на місяць раніше, – розповідає Ірина Остапчук, інженер побічного користування лісгоспу.
Також минулого року в Маневицькому лісовому господарстві заклали відкриту плантацію лохини. Тоді посадили 1500 кущів, які почнуть давати ягоди за кілька років. Більше того, тут працює власний консервний цех, тож є можливість переробляти плоди.
– Лохина багата на вітаміни, має противірусну, жарознижувальну дію, покращує зір. Останнім часом вона стає все популярнішою, – зауважила Ірина Остапчук.
У теплиці також вирощують декоративні рослини та зелень: самшит, ялівець, туї, салат, петрушку, кріп, квіти кислиці та бегонії до 8 березня.
На прилавках супермаркетів з’явиться український батат
У селі Козачі Лагері в Олешківському районі на Херсонщині вирощують батат.
Підприємство уклало контракт із великою торговельною мережею на продаж цього корнеплода, повідомляє «Новий день».
Першу партію у тонну уже відправили до супермаркетів по всій Україні. Оптова ціна херсонського батату склала 25 грн/кг, що цілком влаштовує виробника – адже дозволяє покрити витрати.
Директор підприємства Віталій Полотнянко розповів, що у поточному році планує збільшити площу під бататом з 8 до 25 га, отримавши, орієнтовно, врожай у 500 т.
Для цієї культури місцевий клімат виявився сприятливим, а технологія вирощування у господарстві вже відпрацьована. Тож тепер найважливішим завданням для аграріїв залишається розширення ринку збуту своєї продукції на ринки України та за кордон.
Фото з допису