Орест Сарматський

В Україні презентували новий летючий трактор для точного землеробства (Агроколонка)

0101 (Copy)

Компанія «ІТ КІТ» презентувала модель летючого трактора Flying tractor з об‘ємом баку 15 л, який здатний обробляти до 100 га за день.

Про це повідомляє kurkul.com.

За словами розробника, Flying tractor може бути використаний для найрізноманітніших завдань точного землеробства: для розпилення ЗЗР, добрив та засобів від шкідників.

– Для виконання цих завдань дрон може бути оснащений спеціальними резервуарами місткістю 15 л для робочого розчину. Не дивлячись на складність конструкції, процес використання безпілотника при цьому досить простий. Летючий трактор (Flying tractor) оснащений програмним забезпеченням для планування польотів, яке створює автоматичну траєкторію польоту з використанням GPS. Також він вітростійкий, а корпус захищений від корозії, пилу й вологи, що дозволяє застосовувати його при різних погодних умовах, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що октокоптер Flying tractor живиться від батареї 22 Ah (час польоту 15 хв), літає на висоті до 50 м, обробляє 3 га за 15 хв, витрачаючи до 5 л/га готового розчину.

Flying tractor важить 27 кг (48 кг із максимальним навантаженням), ширина розпилення – до 6 м, робоча швидкість польоту складає 11 м/с.

0102 (Copy)
0102 (Copy)

Аграріям компенсовано майже 1 млрд грн вартості придбаної вітчизняної техніки

За період грудень 2019 р. та січень-листопад 2020 р. загальна сума компенсації для аграріїв, які скористалися програмою «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва (25%)», склала 957,5 млн грн. Про це пише kurkul.com.

– За цим видом підтримки звернулося 7 260 сільгоспвиробників, з яких 5 180 є фермерськими господарствами. Загалом було придбано 14 946 одиниць с/г техніки та обладнання на загальну суму понад 3,8 млрд грн. Це яскравий приклад ефективності програми, якою аграрії і фермери охоче користуються, – прокоментував міністр.

П'ять областей з найбільшим попитом на відшкодування витрат за придбаною технікою Полтавська, Запорізька та Сумська, Дніпропетровська та Київська.

Міністр додав, що завдяки цій програмі аграрії можуть підготуватися до весняних та осінніх польових робіт, оновити виробничу техніку та інше устаткування.

Важливо, що програма акцентована саме на вітчизняній с/г техніці, адже це стимулює розширення товарних позицій та збільшення кількості машинобудівних підприємств.

Крім того, програма має економічну ефективність та соціальне значення для розвитку регіонів. Зокрема, програма сприяє створенню додаткових робочих місць, збільшенню надходжень до місцевих бюджетів та залученню інвестицій в український АПК.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео