Ростислав Фук

В Україні реєструють випадки нового субваріанту штаму коронавірусу – «Дженні»

Один із випадків вже зареєстрували на сусідній Рівненщині

У січні в Україні зареєстровано 9 випадків нового субваріанту штаму коронавірусу Омікрон – JN.1, який називають «Дженні». Про це повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров’я.

Три випадки вірусу виявили на Сумщині, по 2 випадки у Волинській та Черкаській областях та по одному у Рівненській і Запорізькій областях.

Вірус SARS-CoV-2 постійно мутує та ухиляється від імунної відповіді - тобто швидше вражає ослаблений імунітет, захворіти можуть навіть раніше вакциновані, однак набутий імунітет після вакцинації знижує ризики ускладнень під час хвороби.  Тому людям, які не завершили курс вакцинації проти COVID-19, та особам з групи ризику важкого перебігу захворювання необхідно проконсультуватися з сімейним лікарем та зробити щеплення, — зазначає заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Серед захворілих в Україні лише одна із 9 людей мала два щеплення проти COVID-19. За клінічними симптомами медики зафіксували середній або легкий перебіг захворювання, лише одна людина була госпіталізована до лікарні. Вік пацієнтів - 27-73 роки.

Щодо JN.1 у ВООЗ зазначають, що ризик для населення низький, а вакцини, які використовуються у світі проти COVID-19 захищають від нового субваріанту.

До слова, щеплення - безоплатні та доступні у всіх областях, інформацію про найближчий пункт вакцинації (https://bit.ly/3HmM6TV), їх адреси та графік роботи можна отримати, зателефонувавши до контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19.

Нагадаємо, три летальних випадки від COVID-19 зафіксували на Тернопільщині за останній тиждень. 

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео