В Україні відкрили мінізавод з виробництва кавунового меду (Агроновини)
У Голопристанському районі на Херсонщині фермер відкрив перший в Україні мінізавод з виробництва кавунового меду – бекмесу.
Про це пише agronews.ua.
Зазначається, що створив його разом із сином-фермером відомий у краї фанат зеленого туризму Олександр Долинко. Для цього взяв пільговий кредит під п’ять відсотків річних за обласною програмою розвитку харчової та переробної галузі на 97 тисяч гривень. Додав і своїх заощаджень у півтори сотні тисяч гривень.
На обладнання та приміщення, стилізоване під селянську хату, цього вистачило і підприємство вже працює.
Цьогоріч Олександр Володимирович планує виготовити майже тонну бекмесу.
Він веде перемовини із серйозним замовником – одна з київських фірм планує купувати та реалізувати через свою мережу в столиці не менше центнера бекмесу. Питання тільки в сертифікації цього смачного та корисного продукту, якою Олександр Долинко зараз і займається.
– Технологія виготовлення бекмесу нехитра – випарювання соку. Його ще моя бабуся в селі на домашній кухні робила. Але значні обсяги потребують і налагодження виробництва, постачання сировини. На тонну продукту піде мало не 25 тонн кавунів, – сказав Долинко.
На це годяться будь-які кавуни: і деформовані, і надто маленькі, які зазвичай залишають на баштані перегнивати після збирання кондиційної ягоди.
Ціна на малину в агросезоні 2020 року вдвічі вища минулорічної
У серпні 2020 року гуртова ціна на малину становила від 45 до 70 гривень, тоді як в аналогічному місяці 2019 року ціна на цю ягоду у середньому сягала 35 грн за кг.
Про це пише agronews.ua.
Цьогорічне зростання цін на малину майже удвічі, експерти пов’язують і з тим, що фермери стали відмовлятися від вирощування ягід – зокрема, малини, йдеться у повідомленні.
Це трудомісткий процес, що вимагає ручної праці, а продати ягоди за такою ціною – завдання не з легких.
Фото з допису