В Україні врегулюють використання дронів у сільському господарстві (Агроновини)
Український уряд вирішив законодавчо врегулювати використання безпілотників у сільському господарстві.
Для цього вже збиралася робоча нарада з представників Мінекономіки, Держпродспоживслужби, Державної авіаційної служби України та профільних асоціацій, пише agronews.ua.
В уряді стверджують, що чинне законодавство фактично унеможливлює повноцінну роботу безпілотників.
– Так, експлуатація дронів у сільському господарстві можлива за умови їх реєстрації у Державному реєстрі цивільних повітряних суден України. Застарілі норми унеможливлюють реєстрацію сучасних апаратів, а тому необхідне внесення відповідних законодавчих змін у Повітряний кодекс України, а також підготовка окремих авіаційних правил для безпілотних повітряних суден, які застосовуються у сільському господарстві,– йдеться у повідомленні Мінекономіки.
Як кажуть у міністерстві, переваги використання дронів у сільському господарстві – очевидні, це і висока маневреність, і низькі експлуатаційні витрати, уникнення пошкодження сільськогосподарських культур чи ґрунту. Також безпілотні апарати можна використовувати для обробітку як всього поля, так і для локального внесення, що дає можливість уникнути отруєння бджіл.
На Львівщині вирощують колоновидні груші
У Львівській області садівниця вирощує колоновидні сорти плодових дерев — груші, абрикоси та персики. На них стовбур обростає коротким гіллям з плодами, які зручно зривати з дерева. Про це пише gazeta.ua.
Людмила Козир, садівниця, з потеплінням клімату почала експериментувати із деревами. Вирощує колоновидні сорти дерев, які займають мало місця. Наприклад, колоновидні груші виростають не більше 2-х м, а врожай мають такий самий.
– Щоб не було затримки з плодоношенням, треба садити поблизу інші види колоновидних дерев. Вони будуть один для одних запилювачами. Маю ще жовтенький сорт Ніжність. Плоди в них менші. Десь по 150 грамм. На дереві довго висять зеленими. А потім різко стають зрілими, — переконує жінка.
За її словами, найменш примхлива осіння груша Сапфіра, яка дає багато соковитих плодів. Вона родить у вересні і лежить до січня. Плоди важать до 200 г, які треба швидко зняти з дерева, щоб не перестигли. Перший урожай дає на третій рік. І так 13-15 років, потім поступово засихає. З одного дерева можна отримати 5- 8 кг груш.
– Садити груші можна в жовтні та березні на відстані 1 м один від одного. Обрізати дерево не потрібно. Хіба що видаляти засохлі гілки. Щоб на дереві було більше зав'язі поблизу садить колоновидний абрикос Зоряний і персик сорту Сувенір. На ньому ростуть персики по 150–200 г. Вони солодкі та пахнуть ананасом. Також має персик Штайнберг з дрібнішими плодами, але солодшими, — розповідає Людмила Козир.
Садівниця запевняє, що колоновидні дерева стійкі до багатьох захворювань, але бояться шкідливих комах. Потрібно садити поблизу мелісу або чорнобривці, які мають специфічний сильний аромат, що відлякує паразитів.
Фото з допису