Тамара Коблик

Верховна Рада прийняла закон про застосування англійської мови в Україні

Кіно в оригіналі, посадовці в перекладі. Кого й коли новий закон може змусити вчити англійську

Верховна Рада на засіданні 4 червня проголосувала у другому читанні та в цілому за законопроєкт № 9432 про застосування англійської мови в Україні. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Документ підтримали 236 нардепів.

Законопроєкт офіційно закріплює статус англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні, визначає посади, кандидати на зайняття яких зобовʼязані володіти англійською мовою, унормовує особливості застосування англійської мови в роботі держорганів, органів місцевого самоврядування, підрозділів екстреної допомоги, під час перетину кордону, у сферах освіти, транспорту та охорони здоровʼя.

Також депутати 226 голосами підтримали правку № 336, яка передбачає відшкодування кінотеатрам витрат на показ фільмів англійською. У Раді запропонували відшкодовувати кінотеатрам витрати за показ фільмів англійською, не покриті з продажу квитків.

28 червня 2023 року у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 9432 про англійську мову, який ініціював президент Володимир Зеленський. Він викликав суспільний резонанс, оскільки передбачав збільшення частки фільмів мовою оригіналу і заміну дубляжу українськими субтитрами. На сайті президента створили петицію з вимогою зберегти український дубляж, яка набрала понад 29 тисяч голосів із 25 тисяч необхідних для розгляду.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео