
Вишиванки, прикраси, джеми, чаї, пастила: тернопільські крафтовики показали свою продукцію на виставці (фото)
Виставку крафтової продукції провели у межах туристичного форуму “Тернопільщина вражає”

Вишиванки, прикраси, солодощі, джеми, мед з горішками, натуральні чаї, пастилу та багато іншого можна було побачити і дещо навіть придбати на виставці крафтовиків у Тернополі 4 квітня. Тут місцеві бренди та майстри продемонстрували речі і їжу здебільшого локального виробництва. Виставку провели у межах туристичного форуму “Тернопільщина вражає”. Нагадаємо, крафтовим називають будь-який продукт, зроблений власноруч і, як правило, в невеликих обсягах.
Так, на виставці представили натуральні мікси чаю та компоненти-добавки до нього від тернопільського виробника.
Такі трави як іван-чай, чорничник і верес замовляємо у Карпатах – там для них кращі умови. Рожу, чорнобривці, липу, м’яту, мелісу, календулу, бузину, чебрець ми вирощуємо на території Тернопільщини, – каже представниця виробництва Наталя Петрокушин.
Також на виставці можна було придбати й джеми місцевого виробництва. Серед них звичайні, приміром, зі сливи, яблука. А також із нестандартними поєднаннями та додаванням спецій, – з гарбуза і яблука, з корицею та апельсиновою цедрою.

Один з мультибрендів Тернополя на виставці продемонстрував вишиванки, прикраси, нотатники. Бренду вже понад 10 років, він співпрацює з багатьма майстринями.
Ми представляємо бренди вишитого одягу з Києва, Львова, Полтави. На даний час у нас є власне виробництво у Тернополі. Це спіднички, сукні, плахти, жилети, супутні товари, маємо шовкові хустки з різними українськими мотивами. Також є багато прикрас ручної роботи з натурального каміння, бронзи від тернопільських майстринь, які створюють прикраси за мотивами старовинних. Є вишиванки ручної вишивки, ранери, рушники, – каже представниця бренду Юлія Сикліцька.
Половина коштів з продажу виробів компанії йдуть на підтримку ЗСУ.

Тернополянка Галина Гунчак шиє різноманітні іграшки, сувеніри, прикраси, подушки.
Чорних котів дарують на щастя, вони як талісмани. Кожного тижня на концертах для ЗСУ їх добре купують. Також я роблю брошки різні. Є багато моїх виробів, деякі роблю з ниток, – каже майстриня.

Мед з горіхами та сухофруктами, свічки з бджолиного та соєвого воску та багато інших продуктів виготовляють на родинній пасіці у Бережанах.
Мій батько – головний пасічник, власне він пильнує цю пасіку, також розробляє цукерки з прополісом. Мій чоловік займається розробкою етикеток та листівок. Моя мама розливає мед по баночках. Я розробляю мед з горіхами. Це у нас сімейне хобі, ми у вільний час цим займаємось, – говорить співзасновниця виробництва Віта Білоус-Перфецька.

Крім того, на виставці можна було спробувати натуральну пастилу, виготовлену в Тернополі.
Вона складається з фруктів: 70 % яблук, 30% ягід. Це перемелюємо на п’юре, цукру не додаємо, потім сушимо у великих сушарках. Весь смак залишається всередині. Всі ягоди мають свої вітаміни, які при сушінні зберігаються, – розповідає представниця бренду Оксана Павлівна.

Також на виставці крафтовиків показали випічку, цукерки, їжу, вироби зі шкіри, сувеніри, магніти, речі побуту.
Читайте також: Відбувся обласний семінар-практикум «Нематеріальні скарби Тернопілля»: що обговорили
Фото Терену та з фейсбук-сторінки Тернопільської ОВА