Дмитро Юрас

Вишиванки, прикраси, джеми, чаї, пастила: тернопільські крафтовики показали свою продукцію на виставці (фото)

Виставку крафтової продукції провели у межах туристичного форуму “Тернопільщина вражає”

Вишиванки, прикраси, солодощі, джеми, мед з горішками, натуральні чаї, пастилу та багато іншого можна було побачити і дещо навіть придбати на виставці крафтовиків у Тернополі 4 квітня.  Тут місцеві бренди та майстри продемонстрували речі і їжу здебільшого локального виробництва. Виставку провели у межах туристичного форуму “Тернопільщина вражає”. Нагадаємо, крафтовим називають будь-який продукт, зроблений власноруч і, як правило, в невеликих обсягах.  

Так, на виставці представили натуральні мікси чаю та компоненти-добавки до нього від тернопільського виробника.

Такі трави як іван-чай, чорничник і верес замовляємо у Карпатах – там для них кращі умови. Рожу, чорнобривці, липу, м’яту, мелісу, календулу, бузину, чебрець ми вирощуємо на території Тернопільщини, – каже представниця виробництва Наталя Петрокушин. 

Також на виставці можна було придбати й джеми місцевого виробництва. Серед них звичайні, приміром, зі сливи, яблука. А також із нестандартними поєднаннями та додаванням спецій, – з гарбуза і яблука, з корицею та апельсиновою цедрою. 

Один з місцевих виробників представив на виставці натуральні мікси чаю та джеми

Один з мультибрендів Тернополя на виставці продемонстрував вишиванки, прикраси, нотатники. Бренду вже понад 10 років, він співпрацює з багатьма майстринями.

Ми представляємо бренди вишитого одягу з Києва, Львова, Полтави. На даний час у нас є власне виробництво у Тернополі. Це спіднички, сукні, плахти, жилети, супутні товари, маємо шовкові хустки з різними українськими мотивами. Також є багато прикрас ручної роботи з натурального каміння, бронзи від тернопільських майстринь, які створюють прикраси за мотивами старовинних. Є вишиванки ручної вишивки, ранери, рушники, – каже представниця бренду Юлія Сикліцька.

Половина коштів з продажу виробів компанії йдуть на підтримку ЗСУ. 

Юлія Сикліцька показує вишиті сорочки зроблені у Тернополі

Тернополянка Галина Гунчак шиє різноманітні іграшки, сувеніри, прикраси, подушки.

Чорних котів дарують на щастя, вони як талісмани. Кожного тижня на концертах для ЗСУ їх добре купують. Також я роблю брошки різні. Є багато моїх виробів, деякі роблю з ниток, – каже майстриня.

Майстриня каже, що найчастіше купують саме чорних котів

Мед з горіхами та сухофруктами, свічки з бджолиного та соєвого воску та багато інших продуктів виготовляють на родинній пасіці у Бережанах. 

Мій батько – головний пасічник, власне він пильнує цю пасіку, також розробляє цукерки з прополісом. Мій чоловік займається розробкою етикеток та листівок. Моя мама розливає мед по баночках. Я розробляю мед з горіхами.  Це у нас сімейне хобі, ми у вільний час цим займаємось, – говорить співзасновниця виробництва Віта Білоус-Перфецька.

Віта Білоус-Перфецька співзасновниця родинної справи з продуктів бджільництва

Крім того, на виставці можна було спробувати натуральну пастилу, виготовлену в Тернополі.

Вона складається з фруктів: 70 % яблук, 30%  ягід. Це перемелюємо на п’юре, цукру не додаємо, потім сушимо у великих сушарках. Весь смак залишається всередині. Всі ягоди мають свої вітаміни, які при сушінні зберігаються, – розповідає представниця бренду Оксана Павлівна.

Пастилу складають у подарункові пакунки

Також на виставці крафтовиків показали випічку, цукерки, їжу, вироби зі шкіри, сувеніри, магніти, речі побуту.

Читайте також: Відбувся обласний семінар-практикум «Нематеріальні скарби Тернопілля»: що обговорили

Фото Терену та з фейсбук-сторінки Тернопільської ОВА

Вибір читачів за тиждень

Відео