![](/uploads/media/3a/40/3a40eb51838d4bde379e56dd62eda0ea_orig_thumb.jpg)
Виставка сорочок, рушників, скатертин: як у громаді під Тернополем відзначили День вишиванки (фото)
Вишиванка – це генетичний код нашої нації, це наша культура, звичаї й традиції
![](/uploads/media/eb/85/eb85785df76f778ea4da78ff3a1225fc_w1920.jpg)
Захід до Дня вишиванки організували у селі Велика Лука Великоберезовицької громади 16 травня. Біля храму святого Архистратига Михаїла всі помолилися за мир в Україні та перемогу. А також провели виставку вишитих сорочок, рушників, скатертин та подушок з колекції Віри Августович та інших жителів Великої Луки. Про це повідомляє пресслужба Великоберезовицької громади.
Віра Августович вишиває сорочки вже близько 13-ти років. Жінка шиє на замовлення та відтворює багато старовинних орнаментів. Зокрема, вишиває візерунки з різних областей України.
Найчастіше відтворюю наші відомі борщівські орнаменти, хоч за увесь час вишивала узори з багатьох областей – Херсонщини, Криму, Львівщини, Київщини, Гуцульщини, Харківщини, Донеччини. Але найближчі до душі звісно ж з Тернопільщини, тому найчастіше вишиваю їх, – каже Віра Августович.
![](/uploads/media/dc/e0/dce0bf5dcb4a8bbdf2512f56e217c5e9_w1920.jpg)
Вишивальниця працює разом зі своєю донькою Наталею. За весь час вони вишили вже близько тисячі сорочок і планують створити свою колекцію.
Участь у Дні вишиванки взяв голова Великоберезовицької громади Андрій Галайко.
Вишиванка – це генетичний код нашої нації, це наша культура, звичаї й традиції. Це те, що ідентифікує нас як українців, і це те, що сьогодні хоче знищити наш ворог. Сьогодні ми відстоюємо та виборюємо нашу культуру, мову, віру – найцінніший скарб, який нам передали у спадок наші предки. Але й вони повинні були боротись, аби вберегти та передати нам, – каже він.
Андрій Галайко дякує усім, хто продовжує берегти українські символи, усім, хто зберігає ті старовинні вишивки – сорочки та рушники, скатертини та подушки.
Ніякий ворог не зможе забрати у нас те, що створювалось, цінувалось і береглось століттями, – зазначив селищний голова.
Читайте також: У Тернополі пасажири у вишиванках безкоштовно їздили у маршрутках і тролейбусах.
Фото пресслужби Великоберезовицької громади