Тамара Коблик

Власники дорогих авто спрямували до бюджетів Тернопільщини майже 1 млн гривень

Цього року до переліку легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком, включено 135 моделей

За сім місяців цього року до місцевих бюджетів Тернопілля надійшло 906,6 тис. грн транспортного податку. Це перевищило очікувані надходження на 68,5 тис. грн цього майнового платежу. Про це повідомили у секторі інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Тернопільській області.

З усієї суми надходжень 838,6 тис. грн податку сплатили юридичні особи. Громадяни – власники елітних автомобілів перерахували 68 тис. грн транспортного платежу. 

Нагадаємо, платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (у 2022 році – 2473500 грн, а в 2021 – 2250000 гривень). 

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 тис. грн за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування. 

Цього року до переліку легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком, включено 135 моделей.

Фото з відкритих джерел

Перелік легкових автомобілів Мінекономіки розміщує на своєму офіційному вебсайті (www.me.gov.ua) щороку до 1 лютого податкового (звітного) року.

 

 

 

Вибір читачів за тиждень

Відео