Водіям боятися нічого: на Тернопільщині автоматична фіксація порушень ПДР наразі не працює
Вже від сьогодні, 1 червня, в Україні оновлена система автоматичної фіксації порушень ПДР. Завдяки програмі горе-водії автоматично отримуватимуть так звані «листи щастя».
Суть програми полягає в автоматичній фіксації порушення спеціально встановленою камерою відеоспостереження. Факт перевищення швидкості в режимі реального часу передаватиметься на сервер, де програма автоматично складатиме постанову. Останню після завірення інспекторами Патрульної поліції надсилатимуть правопорушнику.
Однак, як виявилося, автоматична фіксація наразі діє лише в межах столиці. У пресслужбі Патрульної поліції Тернопільської області журналістам «Терену» заявили:
- Наразі камер автоматичної фіксації у місті Тернопіль та Тернопільській області немає. Коли буде у нас — поки ще невідомо.
Зауважу, відомий у місті та кількох районних центрах сервіс ternopil.webcam у зазначених цілях експлуатуватися не буде. Використання відеоматеріалів порталу можливе лише при спробі підтвердити чи спростувати попередньо відомий факт порушення, а не для виявлення ймовірного.
Попри те, що наразі камер автоматичної фіксації на Тернопільщині немає і не відомо, коли планується їх встановлення, водіям таки слід знати особливості нововведеної системи.
- Фактом порушення є перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на 20 км/год, - йдеться у тексті постанови. - Розмір штрафу напряму залежить від швидкості автомобіля: 255 грн – у разі перевищення встановлених обмежень швидкості руху більш як на 20 км/год, але не більше 50 км/год; 510 грн – при перевищенні встановлених обмежень швидкості руху більш як на 50 км/год.
Постанова автоматично складається на ім'я власника автомобіля або довіреної особи. Хто був за кермом на момент скоєння правопорушення враховуватися не буде.
Дізнатися про факт фіксації порушення можна:
- з адмінпостанови, надісланої на електронну пошту, якщо подано відповідну заяву в МВС;
- на офіційних веб-сайтах МВС та Головного сервісного центру МВС у «Електронному кабінеті водія»;
- від листоноші, який доставляє постанову за місцем реєстрації правопорушника;
- від представників Державної прикордонної служби України, які вручають постанову при перетині кордону – іноземцям та особам без громадянства, які ввозили транспортний засіб на територію України, зареєстрований за її межами.
Постанова набирає законної сили:
- з дня отримання;
- з дня відмови про отримання;
- з дня повернення поштового відправлення, якщо порушник не отримав надіслану постанову;
- якщо видається прикордонником, то в день вручення.
Оскаржити постанову можна впродовж 10 днів з моменту набрання законної сили. А от оплатити штраф слід протягом 30 днів.
Нагадаю, від сьогодні, 1 червня, на дорогах Тернопільщини побільшає патрулів. Усе - задля мінімізації фактів правопорушень.
Фото Патрульної поліції