![](/uploads/media/bb/40/bb40a64f95d4a0119afa51a08c32cca3_orig_thumb.jpg)
Володимир Кріса відновив в мініатюрі одну з найважливіших сакральних споруд Тернополя, яку знищили в часи 2 Світової війни (відео)
![14785013191115](/uploads/media/fa/eb/faeb7facc7f4dbae9be13d8fc58ed595_orig.jpg)
Тернополянин Володимир Кріса створив макет синагоги, яка колись була у місті. Це вже третя робота автора.
Створював мініатюрну синагогу завдяки старим фото, які вдалось знайти на сайті «Мій давній Тарнополь» та завдяки краєзнавцю Тарасу Циклиняку, пише «Доба».
![1478500957658](/uploads/media/75/e7/75e7d9418fa7d3e2a380d0d7b9b2e8d1_orig.jpg)
Володимир каже, що під час перегляду старих фото помітив, що синагога у різні періоди була реконструйована. Зокрема, на даху з'явилось зубчасте закінчення, якого не було раніше.
Також, оскільки синагога мала не тільки релігійне значення, але й служила фортецею, то там можна побачити бійниці, з яких колись, вочевидь, стріляли.
Нагадаємо, що знаходилась синагога на вулиці Паращука. Під час Другої світової війни нацисти влаштували там місце масових тортур над євреями, а потім спалили її. У 1944 році, коли у Тернопіль заходили радянські війська, синагога постраждала від обстрілу.
Після війни залишки стін знесли. На фундаменті синагоги спорудили нову будову, в якій розмістилася котельня та художній комбінат. З розміру будови розміщеної на фундаменті синагоги можна уявити розміри синагоги. З тильної сторони над котельнею навіть зберегли кругле вікно, таке яке було у синагоги.
[embed]https://youtu.be/ns4UzzPdyTY[/embed]