Віра Олександрович

Визнати війну - війною, а окупацію – окупацією, вимагають у Тернополі (фото)

2

Народним депутатам України незабаром передадуть звернення депутатів Тернопільської міської ради щодо недопущення виборів на окупованих територіях України.

Ухвалили цей документ сьогодні, 12 липня, на позачерговій сесії. Доповідав із цього питання ініціатор його появи – депутат від «Самопомочі» Андрій Грицишин. Про підтримку такого звернення заявив навіть представник Блоку Петра Порошенка, секретар міської ради Віктор Шумада.

Грицишин
Грицишин

- Нагадаю, наша політична сила і її лідер неодноразово заявляли, за яких умов можна буде провести вибори на тимчасово окупованих територіях, - каже він. – Тому ми заявляємо про підтримку такого звернення і просимо всіх долучитися.

3
3

Зачитувати текст не довелося. Врешті він отримав 33 голоси «за».

Подаємо текст звернення повністю:

«Звернення депутатів Тернопільської міської ради щодо недопущення виборів на окупованих територіях України

Сьогодні зберігається загроза проведення виборів на окупованих територіях Донецької і Луганської областей, а також внесення змін до Конституції України з наданням особливого статусу для окремих районів Донецької і Луганської областей.

У зв’язку із цим хочемо заявити про таке. На території, яка перебуває наразі під окупацією, не може бути проведено жодних виборів, в тому числі виборів до органів місцевого самоврядування. Адже місцеві вибори – це вибори представників українських громад. За обставин, коли частина українців була вимушена покинути Донеччину та Луганщину у зв’язку з окупацією, а іншу частину українців, які вимушені були залишитись на окупованій території, переслідують та винищують, не існує жодного сумніву в тому, що під час окупації у виборах переможуть виключно окупанти. Окупаційна адміністрація, якою керує на окупованій території Росія, не дозволить українцям ані обирати своїх представників до органів місцевого самоврядування, ані бути самим обраними до таких органів.

Також особливо наголошуємо на тому, що не підтримуємо надання будь-якого особливого статусу чи інших преференцій будь-яким окремим регіонам в Україні, оскільки всі українці і всі українські громади є рівними у своїх правах.

Ми глибоко стурбовані готовністю Верховної Ради України підтримати ідею проведення виборів на окупованих територіях та надання особливого статусу окупованим територіям, тому, з огляду на те, що сьогодні вже на міжнародному рівні лунають заяви про те, що Росія допомагає Україні «вирішити конфлікт на Сході України», закликаємо народних депутатів України як представників Українського народу:

  1. за жодних обставин не підтримувати антиукраїнське рішення та не дозволити провести вибори на окупованих територіях Донецької та Луганської областей допоки Україна не відновить повний контроль над цими територіями, а наших військових не перестануть щодня вбивати чи калічити окупанти або їхні пособники;
  2. за жодних обставин (ані до виконання так званих Мінських домовленостей, ані після їх виконання) не дозволити надати особливий статус окремим районам Донецької та Луганської областей, оскільки це є вимогою Росії, яка хоче узаконити свою присутність і замість того, щоб нести відповідальність за окупацію, прагне зробити окупантів представниками органів державної влади та органів місцевого самоврядування;
  3. прийняти закон, відповідно до якого:

- визнати війну - війною, окупацію – окупацією, Росію – окупантом;

- визнати окупованою не лише територію Криму, але і частини Донецької та Луганської областей;

- припинити торгівлю з окупованими територіями та встановити контроль за лінією розмежування, щоб не годувати окупанта та зупинити контрабанду, яка знищує українську армію».

Фото автора

Довідка. Про те, що відбувалося на сесії, читайте ТУТ, ТУТ і ТУТ.

 

Вибір читачів за тиждень

Відео