Вже запрацювала перша равликова ферма (Агро-новини)
Перша равликова ферма на Закарпатті запрацювала цьогоріч у Нижньому Селищі на Хустщині, пише Mukachevo.net.
Така ферма здатна вирощувати до 10 т равликів на рік.
Як розповів експерт із туризму Федір Шандор, вирощують тут 3 види равликів. Для цього на фермі створені найбільш сприятливі умови — і кормові, і кліматичні.
Досі на Закарпатті равликів як делікатес тільки збирали.
«Можна уже записуватися на екскурсію фермою і дегустацію. Найкраще групами. Равлики дуже смачні, дещо нагадують за смаком смажені гриби, але смак унікальний, тому рекомендую», — прокоментував Федір Шандор.
Наразі на фермі можна продегустувати равликів по-бургундськи — з додаванням томатів та часнику; равликів «шафрано» — з шафраном та іншими травами.
Тваринництво в Україні переживає кризу — науковці
Вітчизняне тваринництво з великими труднощами утримує свої позиції.
Найбільш помітним є зменшення поголів’я усіх видів тварин у господарствах у 2016 р. При цьому найбільше скоротилося поголів’я свиней — на 5,8%.
Про це розповів директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко, коментуючи Держстату у збірнику «Тваринництво України 2016».
Збільшилося лише поголів’я кіз у сільськогосподарських підприємствах та фермерських господарствах.
Також зменшилося поголів’я птиці. Однак у господарствах населення зросло поголів’я качок — на 812,3 тис. або на 8,3%.
Загальні обсяги продукції вирощування тварин минулого року незначно збільшилися за рахунок великої рогатої худоби і птиці — на 8,7 тис. т у живій масі або на 0,3%.
Обсяги реалізації тварин на забій збільшилися загалом на 1,2 тис. т (0,04%). Утримати позиції вдалося за рахунок збільшення на 27,7 тис. т (1,8%) обсягів реалізації птиці.
Виробництво яєць, вовни, меду зменшилося в усіх категоріях господарств, включаючи сільгосппідприємства.
Виробництво м’яса у забійній вазі на одну особу у 2016 р. склало 54,5 кг проти 54,2 кг у 2015 р., молока — 243,3 кг проти 247,8 кг, яєць — 354 шт. проти 392 шт., вовни — 0,1 кг проти 0,1 кг відповідно.
«Українське тваринництво щороку здає все більше позицій. А це не лише зменшення рівня задоволення споживчих потреб населення, а й скорочення робочих місць на селі, нарощування дефіциту органічних добрив та втрата сільських традицій», — підсумував Юрій Лупенко.
Держава активно дає дотації аграріям
Сума виплат, отриманих аграріями у 2017 р., склала 1 323,9 млрд грн. На виплату дотацій у 2017 р. передбачено 4 млдр грн.
Про виплату дотацій повідомила прес-служба Мінагрополітики.
У липні аграрії отримали бюджетні дотації у розмірі 528,9 млн грн, що на 55,4 млн більше ніж у попередньому місяці.
За травень Державна казначейська служба України перерахувала з небюджетного рахунку Мінагрополітики бюджетної дотації 700 агровиробникам 528,9 млн грн. Залишок у розмірі 105,6 млн грн буде перенесено на наступний місяць.
У лютому загальна сума дотацій становила 79,8 млн грн, у березні —241,8 млн грн, у квітні — 473,4 млн грн.